2 (İHA/KAYSERİ-İHA)

Erciyes Üniversitesi (ERÜ)Turizm Fakültesinde bu yıl 7’incisi düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.
Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ile Anatolia Turizm Araştırmacıları Dergisi işbirliğinde Prof. Dr. Nazmi Kozak tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Sergisinin açılışı, ERÜ Turizm Fakültesinde, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven’in katılımı ile gerçekleştirildi.
Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile çok sayıda öğrenci ve davetli katıldığı sergi açılışında konuşan Prof. Dr. Nazmi Kozak, Uluslararası Turizm Karikatür Yarışması ve Sergisini, 2009 yılından bu yana geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiklerini söyledi. Prof. Dr. Kozak, “Bu yılki serginin teması turizme barış olarak belirlendi. Bu yıl yarışmaya 67 farklı ülkeden 445 karikatür sanatçısı 895 eser ile katıldı. Yarışma bu yıl da gençlerin başvurusuna açıldı.Nihai final değerlendirmesi yetişkinler kategorisinde 28, gençler kategorisinde ise 12 eser üzerinden yapıldı ve yetişkinler kategorisinde 7,gençler kategorisinde ise 4 eser ödüle değer bulundu.” dedi.
Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise, bu tür etkinliklerin öğrencilerin vizyonunun gelişimi açısından önemli olduğunu belirtti ve katılımcılara teşekkür etti.
45 karikatürün yer aldığı sergi, Çarşamba gününe kadar açık kalacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla