Futbolun gizledikleri

Futbol sadece futbol değildir diye her zaman söylerim.  İstanbul’u düşünün mesela büyükşehir belediyesinden bir çok ilçe belediyesinin profesyonel futbol kulüpleri var. Hakeza Ankara’da da öyle. İzmir o konuda biraz daha başarılı sadece takım değil ferdi branşlara kadar bir çok alanda  hizmet veriyorlar.

Hizmet etmek midir bu? Evet hizmet etmektir.

Bir bizimkilerin alerjisi var. 3’üncü Lig, 2’inci Lig hatta 1.Lig ve Süper Lig’de belediyelerin desteklediği takımlar varken biz daha küçük düşünüyoruz.

Melikgazi Belediyesi haricinde kaç ilçenin gerçekten gençlere yatırımı var. Onu yapma yanlış, bunu yapma zararlı. E faydalı ne yapacak bu çocuklar. Spor mu mesela? Peki, nasıl yapacak.

Hafta sonu Talas ilçesinin takımı ile Yahyalı ilçelerinin takımları baraj maçında karşılaştı. İki ilçede de eski Atatürk Stadımız gibi tesisler olmalı. Başakpınar’a yapılan tesis keşke oraya değil de eski stadın oraya yapılsaydı da daha kullanışlı olsaydı ve çürümeye yüz tutmasaydı. Yahyalı ilçesi Bölgesel Lig’i daha fazla isteseydi. Deplasmanlı ligde takımın olması demek gelen misafir demek. Ekonomik kazanç demek.

Bizim sorunumuz: elde edebileceğimiz geliri değil elimizden çıkacak olan paraları düşünmek. Bu kafayla gittikçe gençlere yatırımı sadece 19 Mayıs’ta hatırlamaya devam ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.