Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule İsaac Malefane ve beraberindeki heyet, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

ÇEŞİTLİ TEMAS VE İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE İLİMİZE GELEN GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ PULE İSAAC MALEFANE VE BERABERİNDEKİ HEYET, KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şeref Özdemir tarafından; OSB’ne ait, 51 MWp’lık Türkiye’nin en büyük Güneş Enerji Santrali ( GES ), Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Kayseri Endüstriyel Tasarım Merkezi, OSB İtfaiye Teşkilatı, OSB Yeni Cami ve uygulamaya dönük diğer projeler hakkında bilgi verildikten sonra, projeler yerinde gezildi.
OSB Bölge Müdürü Ali Yaprak ve Bölge Müdür Yardımcısı Adil Özhan’ın da hazır bulunduğu toplantıda; Kayseri OSB tarafından Afrika’nın merkezi bir yerinde kurulması hedeflenen ve yılın 12 ayı faaliyette bulunacak olan, bölge sanayicilerinin üretmekte olduğu ürünler için bir “ teşhir merkezi “ nin kurulması, Türk işadamlarının Güney Afrika’da yatırım yapması ve ortak iş imkanlarının geliştirilmesi, ticari ve sınai konularda daha yakın ve somut işbirliği imkanları üzerinde durulması, Güney Afrika’da yatırım – teşvik ve sair, ticari ve sınai konulara ilişkin bilgilendirme yapmak ve müşterek iş imkanları sağlamak üzere önümüzdeki yıl Kayseri’de bir toplantı düzenlenmesi, bu sayede Türkiye’deki mevcut tecrübe birikiminden istifade edilmesi konuları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.
Kayseri OSB tarafından yaptırılan 15 Temmuz Şehitler Parkını ziyaret eden misafir heyet, bölgede gıda, plastik, ambalaj, tekstil ve plastik geri dönüşüm ve diğer alanlarda faaliyet gösteren firmaları ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla