Geldi bir 23 Nisan daha. Bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyorum. Ayrıca mübarek Mirac Kandilimizi de kutluyor hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 23 Nisan denince gülüyor yüzüm. Biliyorum ki tüm dünya çocukları kutlayacak ve dünya bir günlüğüne güzelleşecek çocuk gülüşleriyle. Onca düşmanlığın,  savaşın,  katliamın ortasında kardeşliğiyle,  masumiyetiyle, birliği, beraberliği, bütünlüğüyle barış türküleri çınlayacak yeryüzünde.

Hatırlıyorum da ne güzel 23 Nisan’lar kutladık zamanında. Sınıflarımızın pencerelerine bayraklar yapıştırırdık. Her yere asardık güzel bayraklarımızı ayrıca elimizde de olurdu muhakkak şarkılar söylerken sallamak, coşkumuzu göstermek için.  Okulda önceki günden bir kutlama yapılırdı ertesi gün de stadyumdaki o büyük gösteriye gidilirdi erkenden heyecanla. Uzunca bir yürüyüş yapılırdı bandolar eşliğinde. Halk oyunları, yeni nesil pop müzikleriyle kareografik danslar, ellerde ponponlar, rengarenk kıyafetler.. Adeta neşeli bir film şeridi gibi..

Çok şükür ki hala aynı coşkuyla kutluyoruz 23 Nisan’ı. Ve ne de güzeldir ki yılın en güzel ayı armağan edilmiş çocuklara. Yakmayan güneş, yemyeşil ağaçlar dallarında yeni açmış çiçekleri, mis gibi kokan bahar kokusuyla enerjimize enerji katıyor, büyükleri de çocuk ediyor.  Umarım bütün çocuklar aynı şekilde kutluyor eğleniyordur kendi bayramlarında. Şu söylediğime çok inanasım gelmese de öyle ümit ediyorum. Bütün çocuklar gülsün istiyorum, şımartılsın istiyorum geleceğimizin emanetçileri .. Ben istiyorum ki ana yurdun oğlu kızı gülerek baksın hayata. Kutlasınlar bayramlarını. Çünkü gülen yüzleriyle büyükler onlardan görecek büyüklüğü.  Çünkü yarının büyükleri  çocuklar; siz koca bir cihansınız.

#selmakösedağ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla