“Gün geçmiyor ki güzel memleketimizde bir çirkeflik daha yaşanmasın.” diyor Gürgen Öz. Ne kadar da doğru söylüyor, geçtiğimiz gün Atatürk havalimanında yaşanan çirkin olayın ardından..

 

Bir yolcu, sadece uçağı rötar yaptı diye yer hostesinin ağza alınmayacak sözlerle üzerine üzerine gitti. Gitmek de ne kelime, öyle davranışlarda bulundu ki kendini alçalttı, alçalttığını sandığı çalışanı da yücelttikçe yüceltti, farkında bile olmadan. Hani küçük dağları o yarattı çünkü,hani parası var ya biraz işte.. Ahmaklık bu ya, galiba yolculuk yapacağı bir koltuğun parasını verdi diye orada işini yapan insanları da satın aldığını zannetti. Yazık..

 

Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz, sizi büyütürken nasıl birşeyin içinde büyüyorsunuz, nerede yanlış yapılıyor da öğrenemiyorsunuz, saygıyı, sevgiyi, edebi? İnsanın kendine de mi saygısı olmaz? 

 

Yahu heryerdesiniz, heryerde…. 

Hergün yeni bir çirkinlik. Çirkinlik üstüne çirkinlik. Yok efendim tacizler mi ararsınız, yok efendim cinayetler mi, yok efendim hakaretler mi.. Hele de sosyal medya kepazelikleri…. Vallahi hiç saymaya niyetim yok çirkin kepazeliklerinizi. Say Allah say, bitmez ki.. Aslında şöyle genel olarak baktığımızda hepimiz de kızıyoruz. Lakin öyleyse nerden çıkıp geliyor bunlar, nasıl Heryerdeler? Onu da anlayabilmiş değilim.

 

Mutsuzluğunuzla, umutsuzluğunuzla tüm umutları da söndürüyorsunuz. Karanlık kalpleriniz toplumu sevgiden, hoşgörüden, güleryüzden uzaklaştırmaya kararlı.

Utanıyorum. Hergün farklı kişilerle, benzer çirkinliklerin yaşandığı bu çirkinlikler adına, ben utanıyorum. Hergün biri için, hergün bir çirkinlik için utanıyorum. Allah hepimize akıl fikir versin, versin de kullanalım ama olur mu?

#selmakösedağ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla