Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Televizyon Programcısı ve Yazar Fatih Çıtlak, ‘İnanç Dünyamızda Birlik ve Beraberlik’ konulu söyleşiye katıldı.
Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen söyleşide Kayseri’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Fatih Çıtlak, “Kayseri ve Kayseri insanını çok seviyorum. Acaba emekli olunca Kayseri’de yaşasam mı diye de düşünüyorum. Kayseri’de çok güzel işler yapılıyor” dedi.
Konuşmasında birlik ve beraberliğini önemini vurgulayan Fatih Çıtlak, “Birlik beraberliğe hizmet eden her şey dinde ya farzdır ya sünnettir ya vaciptir ya müstehaptır. Birlik beraberliğe ters olan, insanların arasını açan şeyler de ya haramdır, yak mekruhtur” diye konuştu.
Din müessesi ve imanın bireyin ve toplumun hatasını ya da sevabını sadece bildiren bir müessese olduğunu dile getiren Fatih Çıtlak sözlerini şöyle sürdürdü:
“Din müessesesi hatayı ya da sevabı tarif eder; ama bunun hayatta yaşanması zeminini insanların birbirleriyle muhabbeti sağlar. Bu ortam olmazsa fert ve toplumlar neyi hatalı neyi doğru yaptığını anlayamayacak bir sürü haline gelir. Toplumun teessüsü için gereken şey birlik ve beraberliktir. İnsanın yazılım programı insanla birlikte terbiyeyi gerektirir.”
Söyleşi sonrası Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, Fatih Çıtlak’a teşekkür ederek çiçek verdi. Özgöncü, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinliklerinin de insanlar arasındaki birlik beraberliğe katkıda bulunduğunu söyledi. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla