Ak Parti 25. Dönem Kayseri Milletvekili ve MKYK Üyesi Yaşar Karayel, Ak Parti Hacılar ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda, 16 Nisan tarihinde halkın oyuna sunulacak olan cumhurbaşkanı sistemine ilişkin bilgiler verdi. Referandumda neden ‘Evet’ diyeceklerini Hacılar halkına anlatan Karayel, Türkiye’nin çok önemli bir dönemden geçtiğini söyledi.

Hacılar Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Sistemi bilgilendirme toplantısına, Ak Parti 25. Dönem Milletvekili ve MKYK Üyesi Yaşar Karayel, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Ak Parti ilçe Başkanı Hüdai Barut, Kayseri Osb Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayso Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Hacılar Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Herdem, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Ak Parti Hacılar İlçe Başkanı Hüdai Barut’un kısa selamlama konuşmasında, “Bugüne kadar yapılan tüm seçimlerdeHacılar ipi göğüslemiş ve birinci parti olmuştur. Halk oylamasında da birinci parti olmayı ümit ediyor ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelerek, önceki seçimde yakaladıkları yüzde 83’lük başarıyı, yüzde 90’a çıkarmayı hedeflediklerini, birinciliği kimseye kaptırmayacaklarını söyleyen ve referandumda neden evet diyeceklerini başlıklar halinde anlatan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Başkanlık sistemi ile darbeler biter. Başkan’ı yüzde 50 artı bir oy ile halk seçer ve bu da çoğunluk demektir. Yüzde 18 oy ile kurulan azınlık hükümeti ve koalisyonlar dönemi bitmiş olacaktır. Bu sayede kriz olmaz, kaos olmaz, istikrar olur.”

Daha sonra söz alan Ak Parti 25. Dönem Kayseri Milletvekili ve MKYK Üyesi Yaşar Karayel, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte ülke yönetimindeki iki başlılığın ortadan kalkacağını söyledi. Osmanlı döneminde Abdülhamit Han ve Cumhuriyet döneminde Recep Tayyip Erdoğan’ın mukayese edilebileceğini kaydeden Karayel, “O dönemde ekonomik ambargolar vardı, suikastlar vardı, darbeler vardı. Abdülhamit’e ittihat ve terakki darbe yaptı. Recep Tayyip Erdoğan’a ise kim darbe yapıyor. FETÖ,bu FETÖ kim, içimizdekiler. Bu gavurların oyunları hiçbir zaman bitmez.” Diye konuştu.

16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan referandumda ‘Evet’ veya ‘Hayır’ demenin bir tarih işi olduğunun altını çizen Karayel, “Tarihten ibret alırsak bir daha yaşamayız. Türkiye şu anda gerçekten bir Dönemeç noktasında bunun için önce vatan diyoruz. O nedenle öncelikle milletimizi doğru bilgilendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Karayel, konuşmasının sonunda programa katılanların Cumhurbaşkanlığı sistemi ve güncel konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

1_yasar_karayel_hacilar_konferans

1_yasar_karayel_hacilar_konferans

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla