KAYSERİ’DE 1 AYDA BİR ÇEŞİTLİ SUÇLAMALARDAN ŞÜPHELİLERDEN 255’İ TUTUKLANDI

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Mart ayı boyunca düzenlenen operasyonlarda çeşitli suçlardan toplam 835 kişi yakalanırken, bunlardan 255’i tutuklandı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şubesi ekiplerinin 2023 Mart ayı faaliyet raporu açıklandı. Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalarda, 1’i kasten öldürme olayına işlem yapılmış, yakalan 3 şüpheliden 1’i tutuklanmış, olaylarda kullanılan 4 tabanca ele geçirildi. Ayrıca kasten yaralama suçlarından aranan 7 firari şüpheli de yakalanarak ilgili polis merkezlerine teslim edildi.

GASP BÜRO AMİRLİĞİ FAALİYETLERİ

Gasp Büro Amirliği tarafından yapılan denetlemelerde de 3’ü yağma (gasp), 1’i kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, 1’i genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması olmak üzere işlem yapılan 5 olayda yakalanan 13 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

3 KİŞİYE İDARİ YAPTIRIM KARAR TUTANAĞI DÜZENLENDİ

Ahlak Büro Amirliği tarafından yapılan denetlemelerde, kumar oynanması için yer ve imkân sağlama ve 5199 Sayılı Kanun’a Muhalefet (Hayvanları Koruma Kanunu) ile ilgili yakalanan 1 şüpheli hakkında gerekli işlemler yapıldı. Ayrıca kabahatler kanunu kapsamında toplam 3 kişiye idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi.

152 HIRSIZLIK OLAYINDAN 26 TUTUKLAMA

Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği tarafından yapılan denetlemelerde, 26’sı evden, 23’ü işyerinden ve kurumdan, 24’ü otodan, 39’u açıktan, 16’sı bisiklet, 1’i hayvan ve 33’ü diğer olaylar olmak üzere işlem yapılan 152 olayda yakalanan 191 kişiden 26’si tutuklandı. Yakalanan şüpheli kişilerden 1 adet köpek ile bisiklet ve elektrikli bisiklet, traktör, traktör römorku, araç aküleri, cep telefonları olmak üzere yaklaşık 480 bin lira değerinde malzeme ele geçirildi.

Oto Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yapılan denetlemelerde, 11’i oto, 22’si motosiklet hırsızlığı olmak üzere 33 olay meydana geldi. 5 adet oto ile 8 adet motosiklet bulunarak sahiplerine teslim edildi. Olaylarla ilgili yakalanan 14 şüpheli ile ilgili gerekli işlem yapıldı.

599 ARANAN KİŞİ YAKALANDI

Aranan Şahıslar Büro Amirliği tarafından yapılan denetlemelerde, haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan 599 kişi yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan 227’si tutuklandı.

11 DOLANDIRICILIK OLAYINDA 1 TUTUKLAMA

Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan denetlemelerde, 10’u dolandırıcılık, 1’i güveni kötüye kullanma, olmak üzere işlem yapılan 11 olayda yakalanan 7 şüpheliden 1’i tutuklandı. Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan kişilere, 4 vatandaşın toplamda 424 bin lira göndermeleri engellendi.

Motosikletli Polis Timleri Büro Amirliği tarafından yapılan denetlemelerde ise 3 ateşli silah, 31 fişek, 50,33 gram narkotik madde ile 10 adet uyuşturucu hap ele geçirilerek şüphelileri hakkında gerekli işlemler yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.