Geçtiğimiz günlerde yeniden Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanlığına adaylığını açıklayan mevcut başkan Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Hiçyılmaz, “Seçim sürecinin Kayseri’ye yakışır bir şekilde yürütülmesini temenni ediyorum” dedi.


KTO Başkanı ve Başkan Adayı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek, Başkan Metin Kösedağ ile görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, “KTO’nun mevcut yönetimi önümüzdeki süreçte de adaylığını açıkladı. Aldıkları kararın kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Mahmut başkanımız görev süresi boyunca medya ile iç içe oldu. Daima bizim yanımızda oldu ve hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Üyelerden de yeni görev istiyor. Allah yardımcısı olsun” dedi.
Görev yaptıkları 4 yıllık süreç içerisinde gazeteciler ile iyi bir ilişki kurduklarını kaydeden Kayseri Ticaret Odası Başkanı ve Başkan Adayı Mahmut Hiçyılmaz da, “Biz Kayseri Ticaret Odası olarak odamızın faaliyetlerinden sürekli gazetecilere bilgi aktarmaya çalıştık. Gazetecilerde bizim paylaştığımız bilgiler kamuoyuna ve üyelerimize duyurulması noktasında gayret gösterdiniz. Kurumlar iş yapacaklar ama bunların duyurulması ön planda olacaktır. Bu çok önemli bir görevdir” diye konuştu.
KTO’da seçim döneminin başladığını kaydeden Hiçyılmaz, “Önümüzde yeni bir dönem başlıyor. KTO’da bir seçim sürecine girilmek üzere. Henüz tarih belli değil ama 1 Ekim-30 Kasım arasında bir tarih belirlenecek ve o tarihte Kayseri Ticaret Odası’nda da yeni dönemde kimin yöneteceği hususunda üyelerimiz karar verecektir. Demokrasinin en önemli unsuru sandıktır. Sandık kurulacak ve kimler adaysa onlar projelerini anlatacaklar. Bu projeler çerçevesinde de üyelerimizin takdirleri doğrultusunda yönetim belirlenmiş olacak. Biz 4 yıllık süre içerisinde seçimden önce söylemiş olduğumuz vaatleri yerine getirdiğimiz gibi daha da fazlasını yaptık. Çünkü Türkiye dinamik ama Kayseri daha dinamiktir. Odamızın da bu dinamizme ayak uyduran bir odadır. Zaman içerisinde de ihtiyaçlara yönelik projelerimizde de bir artış oldu. Bu projelerin en önemlisi de Kayseri’ye kazandırdığımız yeni hizmet binası oldu. Bunu gururla söylüyoruz. Türkiye’de hiçbir odanın sahip olmadığı bir güzellikte ve modernlikte bir binaya sahip olduk” ifadelerini kullandı.
Oda üyeleri ile istişarelerde yaptıklarını belirten Mahmut Hiçyılmaz, “Biz yola çıkarken arkadaşlarımızla istişare ettik ve geçmiş 4 yıllık dönemi değerlendirdik. Yeni dönemde olup olmama konusunda da meclis üyelerimizle istişareler yaptık. Hepsinden de aday olmamız gerektiği hususundaki kanaatlerini aldıktan sonra adaylığımızı açıkladık. Önümüzdeki dönemde üyelerimiz teveccüh gösterirlerse neler yapacağımız hususunda da projelerimi açıkladım” diye konuştu

Hiçyılmaz, Türkiye’de ve dünyada geçmiş 4 yıl içerisinde birçok sıkıntının yaşandığını belirtti. Yaşanan sıkıntılara rağmen oda olarak güzel işler çıkardıklarını belirten Başkan Mahmut Hiçyılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:
“Geçtiğimiz 4 yıl, geçmişte yaşanmamış bir 4 yıldır diye düşünüyorum. Çünkü hem ticaret odasının bünyesi içerisinde hem de Türkiye ve dünya genelinde birçok sıkıntıların yaşandığı bir 4 yıl oldu. Bu 4 yıllık süre içerisinde o kadar çalkantıya rağmen güzel işler yaptığımız kanaatindeyiz. Genel olarak üyelerimizin kanaatlerinin de bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Çünkü yaptırmış olduğum anketlerde yüzde 80’lere varan bir memnuniyetin olduğunu görüyorum. Önümüzde yapılacak olan seçimde inşallah hayırlı bir neticenin çıkacağını ümit ediyorum. Seçim sürecinin bize yakışır şekilde yürütülmesini temenni ediyorum.” -GÜLDEN ÇOKTAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla