Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar özel izinle Ramazan Bayramı’nın birinci gününde sokağa çıktılar. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Kızılay Kocasinan Şubesi yaşlılara maske, kek ve meyve suyu dağıttı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar Ramazan Bayramı’nın birinci gününde özel bir izinle dışarı çıktılar. Parklara akın eden yaşlılara Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Kızılay Kocasinan Şubesi yaşlılara maske, kek ve meyve suyu dağıttı. Etkinliğe kırk kişi katıldı. Yaşıların bayramını kutlayan gençler, onlara meyve suyu, kek, su ve maske ikramında bulundu. Yaşlıların her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ramazan Eren: “Yaşlılarımızınbu süreçte her zaman yanlarıdayız. Bugün de onların bayramını kutladık. Gençlik meclisi olarak çalışmalarımız devam edecek. Yaşlılarımızın ihtiyaçlarını gidereceğiz. Kayseri’de güzel projelerle bu şehre artı değerler katacağız” dedi.

Kızılay Kocasinan Şube Başkanı İbrahim Sarıçiçek: “Kızılay olarak çeşitli etkinliklerle yardıma ihtiyacı olan herkesin yanındayız. Katılan herkese teşekkür ediyoruz. Ramazan boyunca yemek dağıtımı gerçekleştirdik. Çok güzel geri dönüşler aldık. Katılan, destek sunan herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla