KİTAP YAZILACAK SÖZLER

   Atalarımız yaşamışlar, görmüşler konuşmuşlar ve her sözleri bize “Atasözü” olarak miras kalmış.

    Ancak insan düşündüğü zaman o kısacık bir sözün manasını açıklamak için bir veya birkaç kitap yazacak olsan ancak yeter.

   Hepimizin bildiği gibi atalarımız “Zaman her şeyin ilacıdır” demişler. Ne demek olduğuna baktığımız zaman sayısız manalarının olduğunu ve hepsinin de doğru olduğun görebiliriz.

   Çünkü zaman aynı zamanda da doğru söyleyen insanı hep haklı çıkarmaktadır.

     MHP’de yaşanan son olaylara bakınca Merhum Alpaslan Türkeş in bizlere bir vasiyeti aklıma geldi.

     Merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş kendisiyle baş başa sohbet etme imkanı bulduğumuz ve birilerinden şikayet ettiğimiz zamanlarda “Çocuklar ben size bir şey söyleyeceğim bu kulağınızda küpe olsun ve hiçbir zamanda aklınızdan çıkmasın.

     Siz her ülkücüyüm diyenlere inan mayın.

     Üç çeşit ülkücü vardır:

   1-Gerçek ülkücü

   2-Ülkücü geçinen

   3-Ülkücüden geçinen. (Yanı ülkücülükten geçinen)

Bunların manasını açıklamak için kitaplar dolusu yazıp konuşmak gerektiğini hepiz kolayca anlayabiliriz.

   Her siyasi partide olduğu gibi MHP dede her dönem mevcut genel başkanları teşkilatlara il başkanlarına ilçe başkanlarına muhalefet eden insanlar olmuştur.

    1 Kasım seçimlerinden sonra üç kişinin MHP Genel Başkanı ve Genel Merkez yönetimine karşı muhalefet başlatmaları olağanüstü Kongreye gitmek için muhalefet ve imza toplama kampanyası başlattıkları zaman bana soruyorlardı “Bana yapılanlar doğrumu doğru olduğunu kabul ettiğin zaman bu adaylardan hangisini tercih ederdin” diyorlardı.

   Ben de şahsi görüşüm olarak mevcut Genel Başkan Devlet Bahçelinin yerinde kalmasını istediğimi bunun dışında üç adaydan birisini tercih edecek olursam da Koray Aydın’ı tercih edeceğimi söylüyordum.

Daha sonra Ümit Özdağlar’ın da genel başkan adaylığını açıklaması üzerine benim fikrim değişmedi ve bu 4 adayın içerisinden yine Koray Aydın ı tercih edeceğimi söylemeye devam ettim.

    Böyle düşünmeme neyin sebep olduğunu sordukları zaman da Koray Aydın’ın ülkücü tabandan geldiğini ülkücülerin içersinden birisi olduğunu teşkilatı ve teşkilatçılığı ülkücülüğü diğer adayların hepsinden iyi bildiğini diğer adayların sonrada ülkücü camiaya MHP camiasına dahil olduklarını bunun içinde ülkücülüğün ne olduğunu yaşayarak değil de kulaktan dolma sözlerle öğrendiklerini hatta onların ancak ülkücü sempatizan’ı MHP sempatizanı olabileceklerini söylüyordum. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçelinin her yaptığının her söylediğinin doğru olduğuna yürekten inanan birisiyim.

Ne söylüyorsa ne yapıyorsa doğru olduğunu hiç tartışmasız kabul ederim.

    Hatırlamaya çalışacak olursan Muhalefet harekatı başladığı zaman Sayın MHP Genel Başkanı Bahçeli ne demişti?

“Bunların bir kısmı paralel yapının adayı bir kısmı oda bir projenin ürünüdür” demişti.

   Ben de Koray Aydın’ı tercih ederim demiştim. Şimdi Koray Aydın’ın son açıklamasına baktığımız zaman zamanın her ikimizi de haklı çıkardığını herkes görebilir.

    Çünkü Koray Aydın her şeye rağmen gerçek bir ülkücü gibi konuştu ve adaylardan birisini Paralel yapının desteklediğini söyledi.

Kendisi isim vermese de herkes kimin ne olduğunu çok iyi biliyor bilmeyen varsa gelsin ben söyleyeyim onlarda kimin ne olduğunu öğrensinler.

     Zaman bir kez daha bizi haklı çıkardı.

Bunun manasını anlatmak için de isteyen kitaplar yazabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.