Melikgazi İmar Müdürlüğü’nde hafta sonu ve gece mesaisi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İmar Müdürlüğü’nün hafta sonu ve gece mesaisi yaparak imar yönetmeliğindeki değişiklikler sonucu yeni uygulamalarda vatandaş, müteahhit ve arsa sahiplerinin mağduriyetini önlemek amacı ile çalıştığını söyledi.

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, İMAR MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN HAFTA SONU VE GECE MESAİSİ YAPARAK İMAR YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER SONUCU YENİ UYGULAMALARDA VATANDAŞ, MÜTEAHHİT VE ARSA SAHİPLERİNİN MAĞDURİYETİNİ ÖNLEMEK AMACI İLE ÇALIŞTIĞINI SÖYLEDİ.

İmar planlama çalışmasını çok önemsediklerini, çünkü planlı yapılaşmanın ilk şartının imar planlarındaki uygulamaların yerine getirilmesi gerektiğini belirten Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kentleşme sürecinde imar planları çok önemlidir. Çünkü bir şehir planlanırken geleceğe ve nüfusun yoğunluğuna göre planlanmaktadır. Bunun dışında yapılacak uygulamalar gecekondulaşmaya, plansız yapılanmaya yol açar. Bu açıdan ekiplerimiz tam kadro çalışmaktadırlar. Bunun için hafta sonu ve gece mesai yaparak 29-30 Eylül günleri imar yönetmeliğinin bazı maddelerindeki değişiklikleri nedeni ile vatandaşların mağduriyetini gidermek ve ileride oluşabilecek sıkıntıları bertaraf etmek için İmar Müdürlüğümüz tam kadro çalışmakta ve uygulamaları değerlendirmektedirler” dedi.
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç; gelişen, güzelleşen kentin cazibe merkezi Melikgazi’de projelerinin tasdikleri ile ilgili yoğun talep üzerine çalışma yapıldığını ve bundan dolayı fedakar gayretli iyi niyetli Melikgazi İmar Müdürlüğü ekibine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.e-iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.