Melikgazi’de kavşaklar renklendi

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde güvenli ve seri trafik akışını sağlamak amacı ile yaptırılan kavşaklarda çeşitli düzenlemeler yaparak görsel güzellik gerçekleştirdiklerini söyledi.

 
5 kavşak alanın da ilk uygulama…
Şehir merkezi olarak bilinen alanlarda toplam 48 kavşak bulunduğunu, 14 ayrı yerde ise kavşaksız ve ışıksız geçiş sistemi ile trafik akışının sağlandığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, ilk etapta 5 kavşak alanın da renkli taşlar ile motifleşen kavşakların adeta birer tabloya dönüştürüldüğünü kaydetti.
Kentlilik bilinci
Özellikle parlak ve göz alıcı renkler ile bezenen bu kavşakların göze ve gönüllere hitap eden birer görüntü ile bireylere doğa sevgisini hatırlattığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, renkli kavşakların adeta sanatsal bir çalışma ile beğeni topladığını sonuç itibari ile kentlilik bilincinin arttığının bir göstergesi olduğu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.