Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Melikgazi Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü program kapsamında Orman Haftası dolayısıyla 12 bin fidan dikildi.
Belsin-Tınaztepe mevkinde düzenlenen etkinlikte konuşan Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, ormanın insan hayatı için önemini vurgulayarak, “Bildiğiniz gibi bu hafta orman haftası. Melikgazi Belediyemizle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlemiş olduğu ağaç dikme törenimiz gerçekleştiriliyor. Melikgazi’deki lise öğrencilerimizle beraber fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Toplamda 12 bin ağacımız şu anda toprakla buluşuyor. Yarın da bir 12 bin ağacımız daha toprakla buluşacak. Ormanlar insanların akciğeridir. Orman olmayan bir yerde oksijen olmaz. Oksijenin olmadığı bir yerde hayat olmaz. Ormanlardan sadece insanlarımız değil, diğer canlılarımız da faydalanırlar. Yeşilin, ormanın ne kadar önemli olduğunu öğrencilerimizin bilmesi ve anlaması açısından bizzat fiili olarak öğrencilerimizle beraber bu ormanları dikiyoruz ve bundan da çok mutlu oluyoruz. Bu 12 bin fidanı toprakla buluşturan ve bize sponsor olan Süleyman Tekman Bey’e ve bu organizede yeri gösteren Melikgazi Belediyemize de çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yarın da bir 12 bin daha fidan Melikgazi Belediyemiz tarafından dikilecek. Ben bu vesileyle Melikgazi Belediyesine ve bu projede emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ayrıca bir müjdeyi de paylaşmak istediğini belirten Elmalı, “Bugün Melikgazi Belediye Başkan Yardımız Mustafa Bey tarafından önümüzdeki günlerde Melikgazi’de bir anaokulu, bir ilkokul, bir de ortaokul yapılacağı; spor tesisisin içinde bulunacağı bir kompleks olacak. Yaklaşık 15 milyon civarında, bu Çarşamba kararın alınacağı müjdesi verdiler. Milli Eğitim olarak şu anda okullara çok ihtiyacımız var. 2019’a kadar sayın cumhurbaşkanımızın ve bakanımızın talimatı ikili öğretimden tekli öğretime geçilmesi planlanmıştır. Ondan dolayı hem devletimiz, hem hayırseverlerimiz, hem belediyemiz seferber olacaklar. Böyle bir müjdeyi alınca çok sevindim ve paylaşmak istedim. Bundan dolayı yine Melikgazi Belediye Başkanımıza Memduh Büyükkılıç’a şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.
Öte yandan Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Türkmen ise yaptığı konuşmada, “Bu tesisimiz gördüğünüz gibi aslında büyük bir tesis. Belsin bölgemize hitap eden içerisinde liseden mezun olmuş, üniversiteye hazırlanan öğrencilere kurs verilen, TEOG öğrencilerine kurs verilen, Melikgazi Belediyemizin BELMEK diye kısalttığı, kursların olduğu, her türlü bilgisayar, internet, dikiş, nakış, aklınıza gelen her kursun olduğu, alt tarafta spor salonlarının olduğu, yan tarafta yarı olimpik yüzme havuzu var. Ayrıca biliyorsunuz ki bu hafta Orman Haftası. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle programlı işler yapıyoruz. Onlardan biri de biraz sonra geçeceğimiz alanda bugün başlamak üzere her gün belirli okullarla ağaç dikeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından öğrenciler, fidanları toprakla buluşturdu. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla