Ertuğrul Sağlam, Sakatlık keşke olmasa ama sonuçta 11 kişiyle oynuyorsunuz kazanmak istedik olmadı hedefimizden bir sapmamız olmadı dedi.

İyi bir ekibe karşı oynadıklarını belirten Sağlam, şöyle konuştu: “Uzun zamandır birlikte oynayan bir takım vardı karşımızda. Bu gibi maçlarda bu gibi rakiplere karşı öne geçmek, oyunun sonraki bölümünde biraz daha bizler için avantaja çevirebilirdi ama 2 net pozisyonu değerlendiremedik. Takım halinde defans yapmayı iyi başardık ve gole kadar pozisyon vermedik. Devreyi bu şekilde tamamlayıp rakibin risk almasını düşünürken, riski biz aldık. İkinci yarıda oyun biraz dengede gitti ama pozisyon üretmekte zorlandık. Son bölümde Kana Bıyık’ı öne alıp, futbolun sürpriz tarafını kullanmaya çalıştık ama burada da istediğimiz topları ceza sahasına gönderemedik. Varela’nın da bir pozisyonu vardı, son bölümde risk aldık. Bu bölümde kalemizde de tehlikeler yaşadık. Başakşehir’le oynamak kolay değil. Bugün oyun dengede gitti. Yapmamız gereken şeyler var. Bunları hiç mazeret olarak koymadık ama bugün hamle olarak 3’üncü oyuncuyu değiştiremedik. Bu oyunun Sivasspor maçına yansıması en büyük beklentimiz. Daha iyi bir görüntü ortaya koyacağız. Hakemlerden bir isteğim var. Özellikle ev sahibi takımlar öne geçtiğinde oyun çok soğuyor. Serbest vuruş ve taç atışlarında çok vakit geçiriyor. Rakip 1 dakikada faul kullandı, 40 saniyede taç attı. Bunu da çok kez yaptılar. Hakemler de gerekeni yapsınlar” dedi.

SAĞLAM: SAKATLIKLIKLAR BIZI KISITLADI

Ertuğrul Sağlam, “Sakatlıklar bizim adımıza problem oluşturuyor. Deniz ve Şamil inşallah hafta içinde çalışmalara başlayacaktır. Artem milli takımda sakatlandı, Gyan sakat durumda. Ama bugün çıktık ve 11 kişi oynadık. Sakatlık keşke olmasa ama sonuçta 11 kişiyle oynayıp 3 de değişiklik yapıyorsunuz. Umarım sakatlarımız en kısa sürede iyileşir de kadro derinliğimiz artar” dedi.

“HEDEFİMİZDEN BİR SAPMAMIZ OLMADI”

Ertuğrul Sağlam, şu ifadeleri kullanarak sözlerini noktaladı: “Oyuncular bireysel yeteneklerini tabii ki kullanacak ama bunu kullanacakları yer önemli. Rakip kaleye yakın yerde bireysel özelliklerini koysunlar ortaya. Ama daha önce de başımıza geldi, risk aldığımız dönemde kaptırdığımız topları düşününce durum değişiyor. Yılların alışkanlıklarını hemen değiştirmek olmuyor. İnşallah zaman içinde bunların hepsini halledeceğiz. Bizim hedefimizden bir sapmamız olmadı. Geçen sene alınan 44 puanı geçmeyi hedef olarak koymuştuk. Bundan şaşmadık. Ama şanssız bir dönem geçiriyoruz ve kulüp olarak da bazı sıkıntılar var. Bu sıkıntılı süreçte hem ülkenin hem de kulübün ekonomik durumunu düşünerek hareket etmemiz gerekiyor. Süper Lig’in maliyeti en düşük 2’nci takımı durumundayız. Ama hedeflerimizden en ufak sapma yok.” HABER MERKEZİ

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla