SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ YAD EDİLDİ

Enver Paşa komutasında 102 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 60 bin asker, ilimizde düzenlenen törenle yad edildi.

 

Kayseri, 102 yıl önce vatan toprakları için olumsuz hava şartları nedeniyle donarak şehit olan Mehmetçikleri için yürüdü. Anma yürüyüşü Erciyes’teki olumsuz hava şartları nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’ndan başladı ve Kartal Şehitliği’nde sona erdi. Belediye tarafından yürüyüşe katılan halka, ay yıldızlı şapka ve kaşkol dağıtıldı. Düzenlenen yürüyüşe Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Garnizon Komutanı Ercan Teke, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kartal şehitliğindeki tören ise saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Vali Süleyman Kamçı ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’nin konuşmasının ardından, Kayseri Lisesi öğrencileri tarafından Sarıkamış’taki askerleri temsilen kısa gösteri sahnelendi. Duygu dolu anların yaşanmasına neden olan gösterinin ardından İl Müftüsü Şahin Güven hatim duası yaptırdı.

CEMİL MACİT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.