Milliyetçi, Hareket Partisi İl Başkanı Serkan Tok, 24 Haziran’da MHP’nin tarihi bir başarıya imza attığını ifade ederek, “Partimizin başarısı sürpriz değildir. Partimizin başarısını sürpriz olarak nitelendirenlere sesleniyorum, ‘cahiller için her şey sürpriz niteliği taşır.”dedi.

 

“MHP, tarihi başarıya imza attı”

Geçtiğimiz Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti Devleti 95 yıllık tarihinin 3. Evresine aziz milletimizin takdirleri ile geçiş yapmış, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Etme Sistemi 24 Haziran 2018 tarihi itibariyle vücut bulmuştur.

İlk 2 temel taşını cumhuriyetimizin kuruluşu ve çok partili siyasal hayata geçiş olarak değerlendirdiğimizde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de devletimiz için 3. Dönüm noktası olarak belirmektedir.

Katılım oranının yüksekliği ve demokratik olgunlukla yapılan bu seçimler, sonuç itibariyle de bizleri ziyadesiyle memnun etmiş, Milliyetçi Hareket Partisi tarihi bir başarıya daha imza atmıştır.

Ben de Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu seçimlerde en başarılı olduğu il teşkilatının başkanı olarak, Cumhur ittifakının zaferini sizlerle paylaşıyor olmanın gururunu yaşıyorum.

Ayrıca ‘Cumhur ittifakı, millet aklı’ diyerek çıktığımız bu yolda cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan da ilk turda seçilmiştir. Şahsım ve tüm teşkilatlarım adına Cumhurbaşkanımızı can-ı gönülden tebrik ediyorum.

 

“Yolu yolumuz, sözü sözümüdür”

Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi, aldığı kararlar ve tutarlı öngörüleri ile Türk siyasi hayatına yön vermektedir. Liderimiz buhran ve karamsarlık sarmalındaki ülkemize, tıpkı Ergenekon Destanındaki bozkurtçasına yol göstermiş; devletimizi ve milletimizi feraha kavuşturmuştur. Yolu yolumuz, sözü sözümüzdür.

Milliyetçi Hareket Partisi, liderimizin de belirttiği gibi devletimizin bekası için yapıcı tutumuna devam ederken, denge ve denetleme vazifesini de yerine getirmeyi ihmal etmeyecektir. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben kararlılığımızdan taviz vermedik, vermeyeceğiz. Kilit bir görevle, başta milliyetçi-ülkücü hareket olmak üzere tüm Türkiye sevdalılarının Gazi Meclisimizdeki gür sesi olacağız.

“Partimizin başarısı sürpriz değildir”

Milliyetçi Hareket Partisi yarım asıra yaklaşan tarihi ve ödediği bedeller itibariyle Türk siyasi hayatına damga vurmuş başarısızlığa tahammülü olmayan bir partidir.  Partimizin başarısını sürpriz olarak nitelendirenlere sesleniyorum, ‘cahiller için her şey sürpriz niteliği taşır’.

Son dönemlerde ürüyen, MHP bölündü diyen felaket tellalları, kendileri aşağılık olduğu için bizi de kendi seviyelerine çekmek isteyenler, gerçeği görmemek için gözünü kapamayı tercih edenlerin alayı 24 Haziran’da necip Türk Milleti’nin sillesini yemiştir.

Fakat ısrarla eşek gibi anırabilmek için bahane arayan ve partimizin başarısına göz dikenlere de, buyurun yolunuz açıktır demekten başka yapabileceğimiz bir şey yoktur. MHP’nin tek başına barajı geçemeyeceğini iddia ederek,

‘MHP barajı geçsin, Tandoğan meydanında eşek gibi anırmazsam şerefsizim’ diyen Yaşar Okuyan’ı Kayseri Cumhuriyet Meydanı’na da bekleriz.

Bununla birlikte milletimizin sillesini yiyenlerden biriside 6 aylık yeni partinin eski vekili olmayı başaran Yusuf Halaçoğlu’dur. Gittiği her yerde MHP’yi eleştiren, helal oylarımıza ihanet eden Halaçoğlu’nun köyünde partimiz birinci parti olarak sandıktan çıkmıştır.

MHP’lileri ve Ülkücülerin Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyeceğini iddia eden Halaçoğlu’na Kayseri’den 190 bin arkadaşımızın selamını söylüyoruz.

 

“Kayseri halkımıza teşekkür ediyorum”

MHP Kayseri İl Teşkilatı olarak Meclisteki 50 bozkurdun, 2’sinin ilimizi temsil edecek olmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Zaman ve mekân tanımaksızın her an ve her yerde milletimizin kapısını çalarak bir önceki genel seçimlere göre oy ve vekil sayımızı yükseltmiş bulunuyoruz.

Bu vesileyle milletvekillerimiz Sayın İsmail Özdemir ve Sayın Baki Ersoy Beyefendileri hepinizin huzurunda bir kez daha tebrik ediyorum. Üstlendikleri görev ağır ve çetin olmasına rağmen bu görevlerini layıkıyla yerine getireceklerine olan inancım tamdır.

Davasına, bizlere ve vekillerimize inanarak oy veren, gittiğimiz her yerde evini işyerini bize açan, öz gardaşı gibi kucaklaşan, Kayserili hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.

“Bütün Ülküdaşlarımızdan Allah razı olsun”

Erken seçim kararının alındığı günden seçime kadar, her biri 1. Sıra adayı gibi basmadık yer bırakmadan, günbatımının ve gündoğumunun farkında olmadan çalışan tüm milletvekili adaylarımıza;

Ülküsü uğrunda; bayram seyran demeden, ailesinden işinden gücünden feragat ederek davasına hizmet eden İl, ilçe ve Kadın kolları teşkilatlarımıza, Ülkü Ocakları İl Başkanı ve yiğit neferlerine teşekkürü bir borç biliyorum. Bu başarı hepimizindir.

 

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR, “VAKİT HİZMET ETME VAKTİDİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 24 Haziran’la birlikte ülkedeki siyasi belirsizliğin ortadan kalktığını ifade ederek, “Artık vakit hizmet etme vaktidir”dedi.

Özdemir, açıklamasına şöyle devam etti, “Böylelikle Türkiye açısından tarihi bir dönem başlamış, yeni hükümet etme sistemine kesin olarak geçilmiş ve Cumhuriyetimizin üçüncü dönemi başlamıştır. Seçimlere katılım oranının %87,7 gibi yüksek bir seviyede olması milletimizin bu seçimlere verdiği anlam ve önemi her yönüyle ortaya koymuştur. Sonuç itibarıyla 24 Haziran’da kazanan Türkiye ve Türk Milleti olmuştur. Ülkemiz artık siyasi belirsizlik dönemini geride bırakmıştır. İstikrar arayışı ve umudu, Cumhur İttifakının taşıdığı ilke ve değerlerde anlamını bulmuştur.

Kaos ve kargaşa planlayanlar, Türkiye’nin kendi içine kapanacağını hesap edenler hüsrana uğramıştır.

Her ne kadar bölgemizde var olan jeopolitik riskler artmış olsa da Türkiye artık güven iklimine girmiştir.

Hiç kimsenin şüphe ve endişesi olmamalıdır ki, düne göre daha güçlüyüz, umut ve ümit doluyuz.

Seçimlerle beraber milli birlik ve beraberliğimiz sağlamlaşmış, Türkiye yeni diriliş destanını yazmaya koyulmuştur.

Türk Milleti’nin iradesi de bunu açıkça dost ve düşman çevrelere göstermiştir.

Bütün dünyanın gözünün 24 Haziran’da olduğu seçimlerde, ülkemize karşı başta ekonomi alanında olmak üzere yürütülen komplo girişimlerine Türk Milleti kapıyı kapatmış, geçit vermemiştir.

Saygıdeğer Kayserili hemşerilerimizin seçimlerde ortaya koyduğu irade ise her yönüyle Türkiye’ye örnek olmuştur.

Seçim sonuçlarına bakıldığında, Kayseri her yönüyle Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir netice elde etmiştir.

Memleketimiz kendisine yakışanı yapmış, beklentileri boşa çıkarmamıştır.

Daha önemlisi Milliyetçi Hareket Partisi seçimlerin tartışmasız en önemli kazananı olmuştur.

Türk Milleti, Milliyetçi Hareket’e eşsiz bir değer biçtiğini yeniden göstermiş, son derece önemli bir görev vermiştir.

Tartışmasız şekilde yeni dönemin kilit partisi artık MHP’dir.

Sayın Genel Başkanımızın duruşu, ileri görüşlülüğü, feraset ve erdemi Türkiye’ye çığır açtırmıştır.

MHP yeni sistemin rotasını tayin etmiş, tıkanıklıkları aşmış, yasal düzenlemesinde doğrudan çalışarak etken olmuş, millet onayından geçmesinde büyük katkı sağlamış ve şimdi de yürürlülüğe geçmesi konusunda amacına ulaşmıştır.

Diğer yandan, yaklaşık olarak üç yıldan bu yana Türkiye hasmı çevrelerle beraber yandaşlarının MHP üzerinde sistematik bir şekilde yürüttükleri faaliyetler boşa çıkarılmış, hezimete uğratılmıştır.

Kim ne yaparsa yapsın MHP engel tanımamış, üstlendiği sorumluluk anlayışından geri döndürülememiş, kararlılığından saptırılamamıştır.

İftiralar tutmamış, oyunlar boşa çıkmış, tuzaklar kurucularının başına geçmiş, maskeler düşmüştür.

Türk Milleti MHP’ye sahip çıkmış, MHP’nin sahibi olduğunu göstermiştir.

Nihayetinde tükenip bittiğimizi iddia edenlerin sesleri ve solukları bir çırpıda kesilmiştir.

Bu çerçevede 24 Haziran’da yapılan seçimler bizim açımızdan yarım asrı bulan siyasi mücadelemizin en anlamlı dönemlerinden birisi olarak değerlendirilecektir.

MHP önümüzdeki dönemde yeni sistemin tüm kurul ve kurallarıyla beraber işleve geçmesi için Cumhur İttifakının taşıdığı anlam ve öneme sadakatle hareket edecek, kendisinden beklenen sorumlulukları yerine getirmede geri durmayacaktır.

Bizler yeni sistemde meclis zemininde Türkiye’nin gücüne güç katmak için denge ve denetleme faaliyetlerini icra etmek üzere söz verdiğimiz gibi gayret göstereceğiz.

Bununla beraber MHP, hemşerilerimizden yine kesin olmayan sonuçlara göre %21,5’lik oy oranıyla Kayseri’yi 2 milletvekili ile temsil etme yetkisi almıştır.

Artık vakit hizmet etme vaktidir.”

MHP MİLLETVEKİLİ ERSOY, ““SÖZLERİMİZİ TUTACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise, TBMM’de yapılacak olan yemin töreninin hemen ardından Kayseri için çalışmalara başlayacaklarını ifade ederek, Kayseri halkına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kayseri için en yapılması gerekiyorsa ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ifade eden Ersoy, sadece seçim sürecinde halkla bir araya gelen vekil olmayacaklarını, her zaman yanlarında olan vekil olacaklarını ifade etti. Ersoy,” İlimiz için Ankara’da ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Söz verdik. Verdiğimiz sözleri tutacağız. Bizimle birlikte 1.sıra milletvekili adayı gibi çalışan bütün vek,il adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz bir aileyiz. Ve brilik olunca başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Allah dirliğimizi ve birliğimizi bozmasın. “diye konuştu.

 

HABER:GÜLDEN ÇOKTAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla