Vali Kamçı, “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizi temsil etmektedir”

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir” dedi.
Açıklamasında, “Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi kapsamında her yılın 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir” ifadesinde bulunan Vali Süleyman Kamçı, “Muhtarlık, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmaktadır” dedi.
Vali Kamçı, “Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.
Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir.
Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunar, ilimizde görev yapan bütün muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutlarım” diye konuştu. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.