VÜCUDUNUZU FİT GÖRMEK İSTEMEZ MİSİNİZ ?

 

 

Merhaba değerli okur severler, bu hafta sizlere vücut şekillendirmede ve bölgesel yağlanmalardan kurtulmada bizlere yardımcı olabilecek uygulamalardan bahsetmek istiyorum. Bir çoğumuzun ortak sorunu olan kilolarımızdan kurtulmak fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanın konforlu ve etkin uygulamaları vardır. Bu hafta sizlere bu uygulamaların bir kaçından bahsetmek istiyorum.

CALİSTA ( BÖLGESEL İNCELME )

Yağlanma, sarkma, selülit sorunlarının çözümünde vücudun yeniden şekillendirilmesi gibi birçok alanda etkin uygulama sağlamaktadır. Bu uygulama ve diğer paylaşacağım uygulamalar tıbbi bir tedavi şekli değildir. Bu uygulamalar estetik ve Kozmetik amaçlı güzellik uygulamalarıdır. Çalışma sistemi yağ dokularını ses dalgaları ya da ısıtarak parçalamayı Hedef aldığı gibi Deride bulunan kolajen dokuyu güçlendirir. Bu yağ hücreleri lenf drenajı ya da idrar yoluyla vücuttan uzaklaştırılır.Uygulama seanslar halinde yapılır leke morluk yapmaz ve güneş ışığından etkilenmez.

UYGULAMA ALANLARI :

Vücudun yeniden şekillendirilmesi

Selülit

Bölgesel yağlanma

Yağ parçalama

Yüzde sarkma ve kırışıklık

Sucuk kızartma ve gevşeklik

UYGULAMA ÖNCESİ NELERE DİKKAT EDİLİR

Uygulama öncesi alkollü içecekler tüketilmemelidir

En az 2 gün önce 2 litre su içmeye başlanmalıdır

Uygulama öncesi en az 4 saat bir şey yenmemiş olması gerekir

Dengeli bir beslenme programı uygulanır.

 

AGATHA LİPOLİZ

Bu işlemin Calistadan farkı daha inatcı yağlanmalarda etkili olup yağ dokularını ısı ışık sistemi ile ısıtarak parçalamayı hedef almaktadır.

 

FOCUSSHAPE ( BÖLGESEL İNCELME )

Bu işlemde yine Calistadaki özellikler geçerlidir.

 

BU UYGULAMALARIN YAPILAMAYACAĞI DURUMLAR İSE ;

Kalp pili ve damarlarından stent bulunanlar

Gebelik hali

Lohusalık

Hepatit ve karaciğer yetmezliği

Kroner kalp hastaları

Uygulama öncesi aktif iltihabi durum

Kronik inflamatuar hastalıklar spastik hastalığı

Miğrenepilapsiv.s gibi kronik hastalıklarda

 

PRESSOTERAPİ ( LENF DRENAJI )

 

İnsan vücudunda yağ hücreleri mercimek büyüklüğündedir ve sayıları aynıdır. Yağ hücrelerinin içerisindeki atıklarlenf kanalları yoluyla vücuttan atılabilir.Kilo alındığı zaman bu hücrelerin sayısı değişmez, ancak şişerek büyür. Selülit dediğimiz portakal şeklindeki görüntü aslında bu yağ hücrelerinin büyümüş görüntüsüdür. Lenf kanalları görevini iyi yapmadığı zaman yağ hücrelerinin içindeki atıklar dışarı atılamaz burada devreye lenf drenaj girer. Bacaklardaki ödemi azaltıp toksinlerin atılımını sağlar. Bazı rahatsızlıklarda lenf drenaja girilmez bunlar ;

Açık yara ve yanık durumlarında

Kalp pili taşıyanlar da

Pıhtılaşma bozukluğu olanlarda

Metal ve elektrik alerjisi olanlarda

Aktif iltihabı olanlarda

Klostrofobisi olanlarda

Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar

Troboflebit hastalarının bu uygulamayı kullanmarı doğru olmaz.

 

Lenf Drenaj daha çok kilo vermede vücut şekillendirmede bacaklarda yorgunluk sendromu gibi durumlarda gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkmalarının toparlanmasında hamilelik sonrası oluşan varislerde vücuttaki ödemin atılması gibi durumda etkilidir.

Sevgili okuyucularımız bu hafta sizlere zayıflama ve vücut şekillendirmede faydalı olabilecek işlem ve uygulamalardan bahsetmeye çalıştım. Unutmayalım ki önce düzenli beslenme ve spor yapmalı yeterli olmadığı yada uygulamayı başaramadığımız zamanlarda bizlere destek olan bu proğramlarıdenememizde fayda vardır. Yine tekrarlıyorum bu uygulamalar estetik ve kozmetiktir. Kesinlikle bir tıbbi tedavi şekli değildir. Başka bir yazımızda buluşmak dileğiyle cildinize iyi davranın.

 

Nermin DEMİRİZ KAVAFOĞLU

 

nerrmin_guzelizki.hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.