Yazar Hayati İnanç: “Kayseri’de çok büyük bir ilgiyle karşılandım”

Yazar Hayati İnanç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kitap Fuarı’na katılmak üzere geldiği Kayseri’de okurlarıyla buluştu.
Dünya Ticaret Merkezi’nde açılan 1. Kitap Fuarı’nda, yazar Hayati İnanç, okurları ile ‘Can veren pervaneler’ konulu söyleşide buluştu. Söyleşiye, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve çok sayıda okur katıldı.
Söyleşinin ardından Bab-ı Ali Yayınlarının standında imza etkinliği düzenleyen Yazar İnanç, okurlarıyla tek tek ilgilendi. Etkinliği katılımın çok yoğun olduğunu ve Kayseri’nin kendisini şaşırttığını söyleyen Hayati İnanç, ‘Can veren pervaneler’ kitap serisini okurları için imzaladı.
İnanç, “Allah nazarlardan saklasın, Kayseri beni çok şaşırttı. Fuara da çok yoğun bir ilgi var. Kitaplarımızı da, konferansımızı da çok yoğun bir ilgi oldu. Biz, dedesinin mektubunu torununa ulaştırmaya çalışan bir elçiyiz. Ama görüyorum ki, bu mektup özlenmiş ve bekleniyor. ‘İstikbal köklerdedir’ dedik ve çeşitli yönlerden o unu izah etmeye çalıştık. Bin yıllık maceramızı insanımızla tekrar paylaşma ve külleri üfleyip altındaki közü arama gayreti içerisinde olduk. Beklediğimden büyük bir ilgili ve beklediğimden büyük bir alakayla karşılandım. Ümidim arttı” ifadelerini kullandı.
Kayseri’nin çok mümtaz bir yer olduğunu kaydeden İnanç, şunları söyledi:
“Kayseri’nin geçmişi çok kuvvetli ve kökleri çok derinlere giden bir yer. Bunu büyük bir müjde olarak alıyorum. Belediyenin de çok büyük katkısı ve samimi bir desteği var. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ni de başkanının şahsında gönülden tebrik etmek istiyorum. Bundan sonrada Kayseri bizi ne zaman çağırırsa, burada olmak isterim. Kayseri’nin rengi pastırmadan ibaret değil. Herkese çok selam ediyorum, dualarını bekliyorum.” -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.