Aladağlar Milli Parkı 7. Foto-Safari Yarışmasının ödüllü fotoğrafları Forum Kayseri’de açılan sergide vatandaşların beğenisine sunuldu.

MİLLİ PARKLAR DOĞA KORUMA ŞUBE MÜDÜRÜ ŞEVKET AĞMAZ

Yahyalı ve Sultansazlığı mili parklarında çekilen fotoğrafların yer aldığı sergi açılışına Yahyalı Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve Milli Parklar Doğa Koruma Şube Müdürü Şevket Ağmaz katıldı.
Bu tür etkinliklerin bölgelerin tanıtımı açısına ciddi katkıda bulunduğunu belirten Yahyalı Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, etkinliğe emek veren herkese teşekkür etti. Kaymakam Mehmet Alper Çığ, “Aladağlar Milli Parkı Yahyalı ilçemizin önemli bir potansiyele sahip değeri. Büyük bir çoğunluğu ilçemiz içerisinde. Zamantı Irmağından, Hacer Ormanlarına, Kapuzbaşı Şelalerine, Yedigöllere kadar ulusal hatta uluslararası çapta bir milli parkımız. Dolayısıyla bu güzelliklerin Foto-Safari’de çekilen fotoğraflarla gerek Kayseri, gerekse ulusal çapta Türkiye’ye tanıtımı önemli bir çalışma. Başta Valiliğimiz olmak üzere Milli Parklar Koruma Şube Müdürlüğümüze, fotoğrafçılara ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz ve yarışmaların devamını diliyoruz” diye konuştu.
Etkinliğin bundan sonraki süreçte uluslararası platforma taşınmasını arzu ettiklerini dile getiren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ise, “Fotoğraf bir bölgenin tanıtımında güzel bir araç. Yahyalı’da da materyal çok fazla fotoğraf için. Yahyalı da Allah’ın güzelliklerini verdikçe verdiği, turizm açısından da elverişli bir ilçe. Bu sergimizde aynı zamanda Sultan Sazlığımızda çekilen fotoğraflar da yer alıyor. Her ikisi de birleşince iki güzelliği bir arada görme imkanı sunuyor. Etkinliğin ortaya çıkmasına katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Katılımcıların açılışın ardından sergiyi gezdi.  -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla