Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Bayburt’a geldi.

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL VE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, ÇEŞİTLİ ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE BAYBURT’A GELDİ. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kent merkezinde devam eden belediye çalışmalarını inceleyip ilgililerden bilgi aldı. Esnafla sohbet eden Bakanlar, ardından Bayburt Valiliği’ne gelerek burada şeref defterini imzalayıp gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Bayburt’u tarihi, kadim kültürüne kavuşturabilmek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini anımsatan Bakan Özhaseki, şunları söyledi:
“Bugün burada bir çalışma alanı oluşturabilmek amacıyla gelmiş bulunuyoruz. Belediye başkanımızın ev sahipliğinde yaptığı toplantılarla hangi mahallelerde dönüşüm yapacağımızı buralarda nasıl bir yol izleyeceğimizi kararlaştırdık. Sonrada çarşı içerisinde özellikle esnaf arkadaşlarımızın bulunduğu yerlerde sokak sağlıklaştırma projesini yerinde gördük. O bölgede yapılacak binaların cephe çalışması hususunda da fikir tahsisinde bulunduk. Değerli başkanımızı da tebrik ediyorum. Büyük bir gayret içerisinde çalışıyor. Bizde yardımcı olacağız.”

“İnsan eliyle yapılanlar etrafa baktığımızda yürek kaldırıyor”
Bayburt’ta gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm için bakanlık olarak ellerinden geldiği kadar destekleyeceklerini anlayan Bakan Özehaseki şöyle konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Aslında bulunduğu coğrafya itibariyle Bayburt’umuz bir tarafıyla evet butik bir şehir, küçük bir şehir gibi gözükse de coğrafi ve tabi güzellikler açısından hiçbir ilin kola kolay sahip olamayacağı bir nimete sahip. İçerisinden güzel bir nehir akıyor, etrafta yamaçlar var. Ve bu güzelliği de bizim aslında insanoğlu olarak daha da hoş hale getirmemiz lazım. Zamanında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığım sırasında Erciyes’te yaptığım projeleri batıdan bir takım inşalara gezdirdiğim sırada şöyle söylediler; ‘Burada Cenabı Allah dağda ne verdiyse mükemmel vermiş ama insan eliyle ne yapılmışsa hepsi de çirkin olmuş.’ Doğrusu biraz insan eliyle yapılanlar etrafa baktığımızda yürek kaldırıyor. Doğru bir yapılaşma değil, doğru bir planlama değil. Belediye başkanımızın işi zor epeyce uğraşması lazım. Ama doğru yerlerden başlamış, iyi işler yapmış. Bize gösterdiği bölgelerdeki kentsel dönüşümleri bizde bakanlık olarak elimizden geldiğince destekleyip yapacağız. Ortaya çok güzel projeler çıkacak.”
Vatandaşlardan belediyenin yaptığı çalışmalar konusunda destek isteyen Özhaseki konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bu arada benim Bayburtlu hemşehrilerimden ricam başkanımızın ortaya koyacağı bu projelerde Bayburtlu hemşehrilerimiz yardımcı olsunlar. Destek versinler güvensinler çünkü arkasında hükümet olarak biz varız. En başta Bayburt’umuzun bakanı var. Bayburt için elinden geleni yapıyor. Doğrusu burada çıkacak projelerle Bayburt’umuz herhalde bir turizm destinasyon merkezi olacak diye düşünüyorum. Yeter ki doğru projelendirelim.”
Maliye Bakanı Naci Ağbal ise, Bakan Özhaseki’ye Bayburt’ta gerçekleştirecekleri çalışmalardan ötürü teşekkür etti. Konuşmaların ardından görüşme, basına kapalı devam etti. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla