Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkülere ismini veren Hunat Mahallesinde Yanıkoğlu Camii’nde Cuma namazı sonrası mahalle halkı ve esnaflar ile sohbet ederek belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Belediye Başkan Yardımcıları ile Daire Müdürlerinin iştirak ettiği Hunat Mahalle gezisinde Başkan Memduh Büyükkılıç, Hunat Mahallesi’nin tarihi misyonunun çok önemli olduğunu ve Yanıkoğlu Camisi’nin aslına uygun olarak yenilerek çevresi ile bütünlük ile hizmete sunulduğunu söyledi.
Hunat Mahallesi’nin ayrıca eğitim okulları ile eğitim merkezi, Hunat Çarşısı ve otoparkı ile alışveriş alanı, balıkçılar sokağı ile de Kayseri yemek kültürünün mekanı olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Hunat Mahalle gezisi ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:
“Melikgazi Belediyesi olarak örnek ve referans belediye olmamızdaki en önemli faktör, semtler arasında ayrım yapmadan hizmet yapılması ve yatırım gerçekleştirilmesidir. Hunat Mahallemiz şehrimizin en eski mahallesi olup türkülere konu olmuştur. Bu semtimizde yapılan mahalle ve esnaf gezisinde halkımız trafik sorununa çözüm istemektedir. Mahallenin çarşı içerisinde çok yönlü olması trafik yoğunluğunu artırmaktadır. Birçok sokak ve caddenin trafiğe kapanması ve cep oto parkların artırılması istenmektedir. Bu talepleri değerlendireceğiz“dedi
Başkan Memduh Büyükkılıç, birlik ve beraberliğin oluşması açısından Melikgazi Belediyesi’nin yatırımları ile mahalle halkının bir araya gelerek birliktelik ve beraberlik, kardeşlik ile kentli olmanın gereğini gösterdiğini sözlerine ekledi. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla