Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kanserli çocuklara daha iyi imkanlar sunulması için kurulan kısa adı KANKADER olan Kansere Karşı Birlikte Derneği yönetimini makamında ağırladı.
Yeni kurulan derneğin başarılı çalışmalar yapacağına inandıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Umuyorum ki doktorlarımız yaptıkları çalışmalar ile kanser alanında milli bir tedavi yöntemini hayata geçirerek, hasta çocuklarımıza umut ışığı olacaklardır.Sizler mesleğiniz olarakinsanlara şifa dağıtma noktasında elinizden geleni yapıyorsunuz ve daha iyisini yapmak için gayret gösteriyorsunuz. Hem hastaların hem de ailelerinin refah düzeylerini artıracak çalışmalar yürütmeniz gurur verici. Elinize, emeğinize sağlık, şehrim adına teşekkür ediyorum. Kocasinan Belediyesi olarak bizlerde rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel konularda olduğu gibi eğitim ve sağlık alanında da birçok hizmeti bölge sakinlerinin hizmetine sunduk ve her zaman destek olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
KANKADER Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükcü ise yeni kurulan derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktardı. Karakükcü, “Kurduğumuz dernek sayesinde kanserli çocuklara daha faydalı olacağız. Amacımız onların ihtiyaç duydukları kalite standartlarında tedavi ve hastane hizmeti verebilmektir. Kanserli çocuklara dünya standartlarında daha iyi hizmet sunmaktır” ifadelerini kullandı.
Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla