BAŞKAN DOĞAN’IN AÇIKLAMALARI VE İHRAÇLAR

İçerisinde bulunduğumuz coğrafyada adeta bir volkan gibi kaynayan siyasi hareketlilik ülkemizi de yakından etkiliyor. Milliyetçi Hareket Partisi de bu sıcak gündemi devletinin ve milletinin zarar görmemesi için elinden gelen gayreti sarf ederek, diyalog ve ortak akıl eşliğinde takip ederek bu doğrultuda hareket ediyor. Bir yandan milli mutabakat için çabalayan Milliyetçi Hareket Partisi, bir yandan da kirli siyasi oyunlar ve kapalı kapılar ardında kurgulanan ayak oyunları ile hedef alınmakta.

Medyaya da yansıdığı gibi Kayseri’de de harekete geçen malum kitlelere karşı, MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan bir açıklama yaparak, olası bir ihanetin adresinin Kayseri olmayacağını sert sözlerle vurguladı. “ MHP kimsenin şov yapacağı, kendisini teşkilatın ve partinin önünde göstereceği, ortada ve alenen bir parti değildir. 48 yıllık şerefli mazisi olan, devlet politikalarına yön veren, 5000 şehidi bulunan, gözü yaşlı anaların ve bacıların duası üzerine olan siyasi bir oluşumdur. Milliyetçi-Ülkücü hareketin mensuplarının oylarıyla, Milliyetçi Hareket Partisinde görev yapma şerefine nail olan kişiler siyasi hayatına MHP’de devam etmelidir. Ülkücüler kendisini dev aynasında gören karakterlere değil; ‘davam, onurum, sadakatim’ diyerek gönül verdikleri MHP’ye oy vermişlerdir. Bu şerefli yükü taşımayacak olanlar varsa, bugün bulundukları görevlere, Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubu olarak geldiklerini unutmamalılar. Aksi takdirde ihanet sokağının sevdalıları olarak; yaşamları boyunca şeref, haysiyet ve onur noksanlığı ile isimleri anılacaktır. Bizler Kocasinan’da ve Kayseri’de bu tip ayak oyunlarına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bizim omuzlarımız sadece ama sadece Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında, ülküdaşlarımızla yan yana yürümekten nasırlaşacaktır. Türk milliyetçilerinin lideri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partimiz ve teşkilatlarımız hakkında dedikodu yapan, ikilik çıkarmaya çalışan kimseye fırsat vermeyeceğiz.” sözleriyle ayrılıkçılara yüklenen Başkan Doğan, Kocasinan Belediye Meclis Üyeleri Seyfi Coşgun ve Metin Cihan’ın disiplin kurulu kararı ile partiden ihraç edildiklerini söyledi.

 

Başkan Doğan’ın açıkladığı ihraç kararları sonuna kadar doğru. Hatta bu iki ismin referandum sürecinde parti kararıyla çelişen beyanlarını göz önünde bulundurduğumuzda, bu karar için geç kalındığını dahi söyleyebiliriz. Ama yine de alınan bu ihraç kararları ile şüphe duyan akıllara Hacı Ali Başkan’ın net ve keskin bir mesaj verdiği bir gerçek. Bununla birlikte, parti çevrelerinde teşkilatçılık bilgisi ile nam salan Hacı Ali Doğan’ın istifa meraklılarına müsaade etmeyeceği dünkü basın toplantısı ile de bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Bakalım önümüzdeki günlerde bu açıklamaların yansıması nasıl olacak?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.