BAŞKAN ERSOY“HALAÇOĞLU’NA HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Baki Ersoy Kayseri İl Teşkilatı, Yusuf Halaçoğlu’na hakkını helal etmiyor. Kayseri teşkilatı 2 dönemde Yusuf Halaçoğlu’na ve partimizin birinci sıra adayı olmasından dolayı çok emek vermiştir dedi.Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Baki Ersoy ve beraberindeki teşkilat yöneticileri, Cumhuriyet Meydanı’nda açılan, ‘MHP Melikgazi İlçe Teşkilatı Üye Kayıt Standı’nı ziyaret etti. Ersoy, ziyarette gazetecilerin yeni kurulan ‘İyi Parti’ ile ilgili sorularına çarpıcı şekilde cevaplar verdi. Ersoy, “Onlar yeni kurulma aşamasında olan ve ne idüğü belirsiz insanlardan oluşan bir partidir. Bizim muhatabımız olacak bir parti değildir” ifadelerini kullandı.
HALAÇOĞLU’NA HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”
Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun İyi Parti’ye geçişi değerlendiren Baki Ersoy, şöyle konuştu: “Milliyetçi Hareket Partisi’nin teşkilatları burada ve dim dik ayakta. Yusuf Halaçoğlu’nun varsa Kayseri’de böyle bir etkisi kendisi de böyle bir stant açsın, üye kayıtlarını da yapsın bir görelim.Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı, Yusuf Halaçoğlu’na hakkını helal etmiyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nde yönetici pozisyonunda görev yapanlar, gerek 7 Haziran seçimlerinde gerekse 1 Kasım seçimlerinde ondan önce de 2 dönemde olmak üzere Yusuf Halaçoğlu’na ve partimizin birinci sıra adayı olmasından dolayı çok emek vermiştir.
TEŞKİLATLARIN SIRTINA BASARAK MECLİSE GİRDİ
Bu teşkilatların sırtına basıp Ankara’ya gideceksiniz, meclise gireceksiniz sonra bu teşkilatlara sırtınızı döneceksiniz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensupları bunu hiçbir zaman affetmeyecektir. Yusuf Halaçoğlu, bu teşkilatlara ihanet etmiştir. Bu ihanetin bedelini de er ya da geç ödeyecektir. Ödemeye de mahkumdur. İçinde bulunduğu konum itibariyle de ödemeye başladığını düşünüyorum. Bizler ülkücüyüz. Ülkücünün partisi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bunun net olarak bilinmesini istiyoruz.
DİĞER PARTİLER BİZİM MUHATABIMIZ DEĞİLDİR.
Ersoy Türkiye Yüze yakın siyasi parti vardır o parti bunlardan biridir bizim muhatabımız değildir ifadesini kullandı.
Kurulan üye kayıt standı ile ilgili de konuşan Ersoy, sözlerini şöyle noktaladı: “Üye kayıt standımızı ziyarete geldik. Standımıza yoğun bir ilginin olduğunu ilçe başkanımız bizlere bildirdi. Kendilerinden Allah razı olsun. Tüm Melikgazi İlçe Teşkilatı’nı bu anlamada tebrik ediyorum.Milliyetçi Hareket Partisi’ne olan ilgiden dolayı da tüm Kayseri halkına teşekkür ediyorum. İnşallah partimiz daha da büyüyerek devam edecek.”
ERTUĞRUL YÜCEBAŞ “ÜYELİĞİ ARTAN TEK PARTİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİDİR”
Kayseri Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş açıklamasında, Resmi kayıtlara baktığımızda her siyasi partinin üyelik sayısında düşüş varken Milliyetçi Hareket Partisi’nde ciddi bir üye artışı var. Zannedildiği gibi algıyı yönetenler tarafından gündeme gelen istifaların tamamen hayali olduğunu biliyoruz.Perşembe,Cuma,Cumartesi, günü Bürüngüz cami yanına açtığımız stanta bunu gördük donelerimizi kaydettik,ciddi bir teveccüh var öte yandan yeni açılan parti hakkında konuşan Yücebaş Türkiye siyasi konjonktür ortadır, dört siyasi partinin dışında herhan gibi partinin bu konjonktür hayat bulacağını sanmıyorum ifadesini kullandı.
NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

MHP İL BAŞKANI BAKİ ERSOY:“KAYSERİ ÜLKÜCÜ HAREKETİN KALESİ OLARAK ANILMAYA DEVAM EDECEKTİR” DEDİ. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.