Melikgazi Belediyesi BESK tekerlekli sandalye basketbol takımı, tekerlekli sandalye basketbol Süper Liginin 3. Haftasında Elif Avukat Bürosu İstanbul Engelli Yıldızlar’ı ağırladı. Maç öncesi oyuncular takımın göğüs reklamı sponsoru teşekkürlerini gösteren pankart ile salona çıktı ve maddi manevi destekçileri olan Simfer A.Ş’ye teşekkürlerini ilettiler.

 
Maç başında üstünlüğü bırakmayan Melikgazi BESK bulduğu net pozisyonları sayıya dönüştüremedi ve karşılaşma 49-84 konuk takımın üstünlüğü ile tamamlandı. Karşılaşmaya Melikgazi Belediyesi’nden Mehmet Arpak 22 sayı ile Engelli yıldızlarda ise Morteza Ebrahimi 32 sayı ile skora en çok katkıda bulunan isimler olarak damga vurdu. Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Baş Antrenör Hakan Baydar şunları söyledi:
“3. Hafta yine istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık ve yenildik, gün geçtikçe takım ruhunu oturtmaya çalışıyoruz ama oyuncularım hala Süperlig’e alışmakta zorluk çekiyor. Bu sıkıntıları minimuma indirmeye çalışıyoruz, inşallah ileriki maçlarımıza bakacağız bu maç artık geride kaldı. Önümüzde ki maçlarda daha iyi olacağız ve Lig’de olmamız gereken konumda olacağız.”
Kulüp Başkan’ı Faruk Şahin ise, “Süperlig’in zor olacağını biliyorduk ve bunun üstüne fikstür çekimi sonucu zorlu takımlar üst üste gelince tabi ki galibiyet beklentimiz de pek umudun dışına çıkmıyor. Önce Beşiktaş, Galatasaray ve şimdi engelli yıldızlar haftaya ise Kardemir Karabük bu takımlar yıllardır Süperlig’de ilk 4’ü oynayan takımlar. Yeni çıktığımız bu Lig’de ne kadar uğraşırsak, ne kadar arzu ettiğimiz başarıyı elde etmek için uğraşsak da yeterli olmuyor. 5. ve daha sonraki haftalarda oynayacağımız müsabakalarda daha denk takımlarla oynayacağımızı biliyoruz, bunları birer hazırlık maçı olarak görüyoruz. Hocama, sporcularıma ve emek veren teknik ekibimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla