BELEDİYE-HAYIRSEVER İŞ BİRLİĞİ İLE HASTA YAKINLARI ARTIK DAHA RAHAT

Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile yapımı tamamlan Serpil-Mehmet İştahlı Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi Tanıtımı ile Serpil-Mehmet İştahlı Camii’nin Açılış Töreni gerçekleştirildi.

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile hayata geçirilen Serpil-Mehmet İştahlı Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi Tanıtımı ile Serpil-Mehmet İştahlı Camii’nin Açılış Töreni gerçekleştirildi. Törene TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ve AK Parti Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

HULUSİ AKAR: “BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ KAYSERİ’YE ÇOK DEĞERLİ ESERLER KAZANDIRDI”

Törende konuşan, Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri’de hayırseverliğin çok değerli olduğunu ifade ederek, “Kayserimizde 1994’ten beri belediyecilik noktasında çok güzel adımlar atıldı. Değil Türkiye, dünya standartlarında faaliyetler yapıldı. Büyükşehir Belediye başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız çok değerli eserler kazandırdılar. Sadece Kayseri için değil, diğer yakın iller için de feyiz kaynağı oldu. Onlar için de örnek oldu. Hasta ve hasta yakınları diyoruz ya; bizim özellikle Ankara’da yaşadığımız başka bir olay var. Şehitlerimiz, şehit yakınlarımız ve gazilerimiz ve gazi yakınlarımız var. Yani orada biz bu misafirhanenin olmadığı yer, olmadığı durumlarda gerçekten çok sıkıntılı anlar yaşadık ama şimdi çok şükür onların hepsi gitti. Çünkü bir şehit yakını şehidini almak için geldiğinde veya bir gazi; hastanede yatan gaziye yardım için geldiğinde anneler babalar çok sıkıntılı anlar yaşadılar ve şimdi Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, Milli Savunma Bakanlığı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bu konularla alakalı çok şükür problemler çözüldü. Dolayısıyla buralarda da benzer durumlar olmaması için, sıkıntılı durumlar olmaması için siz değerli vatandaşlarımızın katkıları gerçekten çok önemli. Bundan dolayı biz sizleri tebrik ediyoruz Sizlerden Allah razı olsun” dedi.

BÖHÜRLER: “MEMDUH BAŞKAN BU KONUDA ÖNDER OLDU”

AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler ise, “Hasta ve hasta yakınlarına misafirhane yapmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Memduh Başkanım bu konuda önderlik eden birisi. Oradaki herkes duacı” dedi.

Kayseri’de çalışmaları tüm hızıyla sürdürdüklerini ifade ederek, kentte ihtiyaç doğrultusunda projeler ürettiklerini dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Çok önemli ve anlamlı bir yatırım. Her şeyden önce fiziki büyüklüğünden ziyade, manevi önemi bağlamında bizim felsefemiz gereği, projelerimizin arasında bulunan hasta yakınlarının rahat etmesi adına kafa yorduğumuzda bu proje aklımıza gelmişti. Bir hekim olarak, hep gözlemliyordum. Özellikle Erciyes Üniversitesi’nin karşısında yaptığımız proje ile ilgili düşüncelerimi paylaştım. Hasta yakınları ya arabaları içinde ya otoparkta bu koşullarda orada vakit geçirmeye çalışmışlardı. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın Felsefesiyle’ bu insanlara neler yapabiliriz diye kafa yorarken, bir sosyal tesis yapalım dedik. O insanlara hizmet edelim diye hayata geçirdik. Yüzde 78 doluluk oranı olan, Türkiye’ye hitap eden Sayın Cumhurbaşkanımızın adeta her zaman söylediği önemli ve hayali olarak nitelendirdiği Şehir Hastanesi buranın da hemen karşısındadır. Sosyal tesis yapmak suretiyle oraya gelen hasta yakınlarında istirahat etmesini ve burada gerçekten olumlu bir şekilde vakit geçirmesini sağlamak için ücretsiz böyle bir hizmeti düşündük. Kayseri’mizin hayırseverliği ortaya çıkıyor ama bizlerde kafa yoruyoruz. İlçe belediye başkanlarımız ve hayırseverlerimizle iş birliği yapmak suretiyle helalinden kazanıp, helalinden harcayan insanlarla yol gösteriyoruz. Havaalanın oradan, Mimar Sinan kavşağının oradan yol açıyoruz. 6 kilometrelik bir yol. Bu yolun üzerinde eski bir cami var. Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile Serpil-Mehmet İştahlı Camii de yapıldı. Elhamdülillah biz sizler için varız. Sizler şehrimiz için varsınız. Bu anlayış içerisinde besmeleyi çektik ve çalışmayı başlattık. Dayanışma içerisinde dua ediyoruz ve dua alıyoruz. Hem camisi yapıldı hem tesis yapıldı. Burası gelişen güzelleşen ve büyüyen bölgemiz. Kocasinan Belediyemiz üzerine düşeni yapıyor. Bizleri seven seçen güvenen hemşehrilerimize layık olmaya çalışıyoruz. Ekonomisiyle, ticaretiyle, sanayisiyle ama en önemlisi gönül belediyeciliği anlayışı ile sizlere layık olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

HAYIRSEVER İŞ İNSANI MEHMET İŞTAHLI DUYGULU ANLAR YAŞADI

Hayırsever İş insanı Mehmet İştahlı ise, ‘Böyle hayırlı bir günde siz değerli dostlarla olmaktan mutluluk duyuyoruz’ diyerek, böyle bir hayra vesile oldukları için çok mutlu olduklarını kaydetti.

Serpil İştahlı ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın desteklerinden ötürü teşekkür ederek, “Başkanımız bu yolda bize en güzel ışığı sundu” diye konuştu.

Törenden sonra şehir protokolü Serpil-Mehmet İştahlı Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi ve camiyi inceleyerek, misafirhane ve cami hakkında bilgi aldı.

HABER: İSMAİL ÇİLDAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.