BİZ TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ

Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, referandum da neden evet diyeceklerini şöyle açıkladı; “Biz herhangi bir siyasi partinin ya da siyasi parti liderinin yanında değiliz. Biz Türkiye’nin yanındayız. Devletimin bekası için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız.”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ’ı ziyaret etti.  Yücebaş, ziyarette yaptığı konuşmasında; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti belirsizlikler içerisindedir. Garabetten kurtulması gereken bir dönem yaşıyor. 15 Temmuz sürecinden bu tarafa yaşanan hadiselerin sonucunda geldiğimiz noktada devletimiz bir Cumhurbaşkanlığı referandumu ile karşı karşıyadır. TBMM’de geçen 18 maddenin ardından Nisan ayı içerisinde bir Cumhurbaşkanlığı referandumu yaşayacağız. 7 Haziran seçimleri sonrasında koalisyonu hangi şartlar doğrultusunda kabul edeceğimizi açıklamıştık. Bunlardan bir tanesi hükümetin acilen çözüm sürecinden vazgeçmesi ve terörün kaldığı yerden üzerine çok ciddi bir şekilde gidilerek mücadele edilmesi noktasındaydı. Bugün ki hükümet çözüm sürecinden vazgeçmiştir ve terörle mücadelesi ile MHP’nin desteği ile devam etmektedir. Anayasanın ilk dört maddesine ise dokunulmamıştır. Ve 17-25 Aralık sürecindeki davaların yeniden görülmesini istedik. Ve yapıldı. “diye konuştu.

HIZLI KARARLAR ALINMASI GEREK

Yücebaş, “Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz kalkışmasından bu tarafa her alanda FETÖ terör örgütü ve onun kalıntıları ile uğraşmaktadır. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti için hem anayasal hem de hukuksal alanda zaman kaybetmeden hızlı kararların alınması gereken bir süreci ortaya koyuyor. Onun için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve bizden sonraki nesillerin bekası için bunu anayasal zemin üzerine oturtup zaman kaybetmeden çok hızlı kararlar alınması gereken bir mecraya doğru götürülmesi gerekiyor. Memleketin geleceği ve düzeni için herhangi bir siyasi partinin lideri ile partinin başındaki insanla alakası yok. Önce ülkem ve milletim sonra partim sonra ben diyen bir zihniyetin temsilcileriyiz. Milletin seçtiği bir cumhurbaşkanının anayasal bir düzen içine oturması için bunların olması gerekiyordu. Bundan sonraki süreçte Türkiye cumhuriyeti devletinin bekası için çalışmalar yapılacaktır.”şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ da, cemiyetin çalışmaları hakkında bilgiler verirken güven tazeleyen MHP Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş’ı tebrik etti.

NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.