Bünyan ‘Tarım Köy Projesi’ konutlarında kura heyecanı yaşandı

Bünyan Büyük Tuzhisar Mahallesinde Tarım Köy Projesi kapsamında TOKİ tarafından inşa edilen 100 konutun kura çekimi gerçekleştirildi.
Bünyan Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen kura çekimine Bünyan Belediyesi yetkilileri TOKİ yetkilileri ve hak sahipleri katıldı. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişinde başvuruda bulunanlar heyecanla isimlerinin okunmasını bekledi. Törene Ankara’da olması nedeniyle telekonferans yöntemiyle bağlanan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, ”Yeni konutlarınızın yüreğiniz kadar sıcak yuvalara dönüşmesini temenni ediyorum” dedi.
Başkan Gülcüoğlu, ”Bu heyecanlı gününüzde sizlerin arasında olmayı çok arzu ediyordum ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından ilçemiz Bünyan’a bir hibe araç programı olduğu için Ankara’da bulunuyoruz. Sayın Başbakanımız ve Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızın da Sizlere selamlarını iletmekten gurur duyuyorum. İnşallah biraz sonra çekeceğimiz kuralar sonucu sahip olacağınız konutların ağız tadıyla oturacağınız, her bir santiminin yüreğiniz kadar sıcak birer yuva olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Konutlarına kavuşan vatandaşlar ise uzun süredir bu anı beklediklerini ifade ederek; “Belediye Başkanımız Şinasi Gülcüoğlu yaşanan süreçte büyük çabalar sarf etti. Geçmişten gelen sorunların çözülmesi ve konutlarımıza kavuşmamız için emek harcadı kendilerine teşekkür ediyoruz. Mutluyuz Rabbim hayal eden herkese nasip etsin” ifadelerinde bulundu. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.