Hayırsever Kayseri’nin hayırsever Büyükşehir Belediyesi, Suriye’deki Fırat Kalkanı operasyonuyla terör gruplarından temizlenen bölgeye iaşe yardımında bulundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1000 iaşe paketini taşıyan tır, Büyükşehir yanından uğurlandı.

HAYIRSEVER KAYSERİ’NİN HAYIRSEVER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SURİYE’DEKİ FIRAT KALKANI OPERASYONUYLA TERÖR GRUPLARINDAN TEMİZLENEN BÖLGEYE İAŞE YARDIMINDA BULUNDU. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZIRLANAN 1000 İAŞE PAKETİNİ TAŞIYAN TIR, BÜYÜKŞEHİR YANINDAN UĞURLANDI. 

Fırat Kalkanı operasyon bölgesine yardım için Valilik tarafından başlatılan kampanyaya Büyükşehir Belediyesi 1000 adet iaşe paketiyle katıldı. Hazırlanan iaşe paketlerinin uğurlanması öncesi İl Müftüsü Şahin Güven, gıda yardımlarının kazasız belasız ihtiyaç sahiplerine ulaşması ve hayırlı olması için dua yaptırdı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan da yaptığı açıklamada 1000 iaşe kolisi hazırladıklarını belirterek, “İnsanların yerinden yurdundan olması elbette çok zor bir durum. Bu zorluğu yaşayan insanlara elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. Allah yaptığımız yardımları kabul etsin” dedi.
İl Müftüsü Şahin Güven de düzenlenen kampanyaya desteklerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Vali Yardımcısı Vekili ve Talas Kaymakamı Zekeriya Güney de Fırat Kalkanı operasyon bölgesi için düzenledikleri kampanyaya kurumların desteğinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Açıklamaların ardından 1000 iaşe paketini taşıyan yardım tırı Suriye’ye hareket etti.-İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla