MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) KAYSERİ KADIN KOLLARI BAŞKANI SERAP ŞULE KALIN, MEME KANSERİ FARKINDALIK HAFTASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Kadın Kolları Başkanı Serap Şule Kalın, Meme Kanseri Farkındalık Haftası ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Kadınlarda kanser türleri bakımından en çok görülen 2. türün meme kanseri olduğunu ifade eden Kalın, parti olarak kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirmek maksadıyla sürekli çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Kalın açıklamasında, “Millet olarak çok zor günler yaşadık. Bu karanlık günlerde evinde anne, iş yerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadın ikinci sınıf insan konumuna düşmekte ve her geçen gün tarihten günümüze kalan Türk kadını imajını yok etmektedir. Bu özel günler, kendimizi muhasebeye çekmemiz için bize eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Bu sorunları dillendirmeden, kaynakları tespit etmeden ciddi bir muhasebe gözükmemektedir. Bu değerlendirme kapsamında Türkiye’de kadını merkeze alarak, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın istihdamı, kadına şiddet, kadınların eğitimi ve kadın sağlığı başlıklarında var olan sorunları belirlemek ve bu sorunları aşmak için çalışmalar yapmak MHP olarak kendimize edindiğimiz en büyük görevdir. Bu görevler arasında kadınlarımızı bilinçlendirme ve bilgilendirme faaliyetlerimiz de sürekli devam etmektedir. 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık haftası münasebetiyle 27 Ekim 2017 günü Memorial Kayseri Hastanesi ve Prof. Dr. Alper Akcan Hocamız ile kadın kollarımızın il ve ilçe teşkilatlarının üyeleriyle gerçekleştireceğimiz seminerimiz de bunlardan birisidir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; değişen yaşam koşulları ve yiyecek içeceklerimizdeki değişkenliklerin neticesinde ve maalesef gün geçtikçe artan sigara bağımlılığı sebebiyle kadınlarda kanser türleri açısından birinci sırayı Akciğer Kanseri almakla birlikte, 2. sırayı maalesef meme kanseri oluşturmaktadır. ‘Erken fark edersen, çok şey fark eder’ sloganıyla biz de kadınlarımızı meme kanseri konusunda bilinçlendirmek maksadıyla sürekli çalışmalar yapmaktayız. Parti bünyemizde bulunan konferans salonumuzda konunun uzmanı hocalarımız ile birlikte kadın kolları teşkilatlarımızı bilinçlendirmek amacıyla seminer ve konferanslar düzenlemekteyiz. Dileğimiz odur ki, hiç bir kadınımız böyle bir hastalıkla karşı karşıya gelmesin. Fakat gelmesi durumunda erken teşhisin sağlanması konusunda bilinçli olmak da mücadele yolunda atacağımız ilk adımdır” ifadelerine yer verdi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla