Çocuklar müjde! Rafadan Tayfa ekibi Kayseri’de

Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Ömer Faruk Özyurt, çok sevilen Rafadan Tayfa ekibinin, obeziteyle mücadele kapsamında yapılan müzikal etkinlikle, Kayseri’deki çocuklarla buluşacağını söyledi.

HALK SAĞLIĞI İL MÜDÜRÜ DR. ÖMER FARUK ÖZYURT, ÇOK SEVİLEN RAFADAN TAYFA EKİBİNİN, OBEZİTEYLE MÜCADELE KAPSAMINDA YAPILAN MÜZİKAL ETKİNLİKLE, KAYSERİ’DEKİ ÇOCUKLARLA BULUŞACAĞINI SÖYLEDİ.

Sağlık Bakanlığı ve TRT Çocuk ortaklığında hazırlanan ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ etkinliğinin 26-27 Eylül tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirileceğini belirten Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ömer Faruk Özyurt, müzikal biçimindeki etkinlik kapsamında çocuklarda obezite ile mücadele farkındalığının oluşturulmasını amaçladıklarını dile getirdi. Kayseripark AVM’de 19.00-21.00 saatleri arasında düzenlenecek olan etkinliğe dair bilgi veren Dr. Ömer Faruk Özyurt, “Etkinlikteki amaç, çocuklarımıza obeziteyle mücadele konusunda farkındalık kazandırılması. Hedef grup 6-12 yaş arası çocuklar. Çocuklarımızın bu yaşlarda obezite ile mücadele bilincini kazanması önemli. Umuyoruz ki, çocuklara kendilerinin anlayacağı dilde müzikal sunumu biçiminde obezite ile mücadele ve bu konuda neler yapmaları gerektiğine dair bilinç kazandırabiliriz. Tüm aileleri çocukları ile birlikte etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.