Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu’nun İstanbul’daki dördüncü ayağında, Kayseri’den turnuvaya katılan Hasketbol, finalde Hercules yenerek istanbul ayağının kazananı oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Red Bull ile yaptığı işbirliğiyle gerçekleşen Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu, sona erdi.  Turnuvanın dördüncü ayağı olan İstanbul elemesiyle devam etti. Daha önceki 3 ayağı kazanan Sa Twins takımını yarı finalde mağlup etmeyi başaran temsilcimiz Hasketbol GSK, finalde de Hercules’i 21-17’lik skorla yenerek İstanbul elemesinin galibi oldu. 6 ilde oynanacak karşılaşmaların ardından en iyi sonuçları alacak 12 takım, Türkiye Şampiyonası’nda yer alacak. Takımımız haftaya Yalova daha sonra’da İzmir’de yapılacak olan müsabakalara katılacak. Türkiye Şampiyonu olacak takım eylül ayında Amerika’nın başkenti Washington’da Barry Farms’da gerçekleşecek Red Bull Reign Dünya Finali’ne gitmeye hak kazanacak.

“BASKETBOLUN HER ALANINDA VARIZ”

Hasketbol  Gençlik ve Spor Kulübü Takım kaptanı ve başkanı Hasan Aksoyak yıllardır basketbolun her alanında olduklarını kaydetti.

İstanbul elemelerinin galibi olan takımımız başkanı ve kaptanı Hasan Aksoyak, “Turnuvaya Kayseri’den katıldık. Bizim için zor bir turnuvaydı çünkü İstanbul’da oldukça güçlü takımlar yer alıyordu. Burada birinci olmayı başardık ve Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazandık. Zorlu rakiplerimize karşı fizik olarak dezavantajımız vardı. Biz de dışarıdan sayı yememeye çalıştık ve sonunda istediğimizi elde ettik. Ayrıca Genç Erkekler’de de şampiyon olduk. Genç takımımız ayrıca Afyon’da da birinciliği elde etmişti” diye konuştu. İLYAS KAPLAN

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla