İŞ İNSANI AKIN’DAN DEVELİ’YE OSB TALEBİ

Kayseri’nin en büyük kırsal ilçesi olan Develi’de yaşayan iş insanı Mustafa Akın, iş hayatını her daim vatana hizmet olarak gördüğünü dile getirdi. Develi İlçesinin basit bir tarihinin olmadığını dile getiren İş insanı Mustafa Akın, ilçede bir organize sanayi bölgesinin olmasının çok daha iyi sonuçlar getireceğini söyledi.

Kayseri’nin Develi ilçesinde mobilya ve çelik kapı sektöründe çalışmalar yürüten İş İnsanı Mustafa Akın, Hunat TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. Develi’nin önemli bir ilçe olduğunu dile getiren Akın, ilçenin sanayi alanında daha fazla gelişmeye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Develimizin basit bir tarihi yok, geçmişi çok derin. İpek Yolu buradan geçtiği için, Kayseri’den sonra ki ticaretin döndüğü bir bölge. Biz dedik ki bu işleri Develimizde yapalım katma değer kazansın. İlk girişimimiz mobilya sektörü akabinde kapı sektörüne girdik. Develi ve çevre iller, Türkiye genelinde müşteri potansiyelimiz ve kapı ticaretimiz var. Kapı üretiyoruz biz. Akabinde geçen yıla kadar birkaç ülkeye kapı gönderdik. Şöyle bir karar aldık daha sonrasında, bu bölgelere anca yetişiyoruz zaten bir yurt dışı ihracatının fazla bir cazibesi yoktu bundan dolayı biz yurt içine çalışmayı daha çok tercih ettik. Biz bu sektörü burada büyütelim. Develimizde organize sanayi bölgemiz yok, bu bizim bir eksiğimiz. Defalarca dile de getirdik yani siyaseten, ticareten Develi de bir organize sanayi bölgesinin olmasını. Develi kenara atılacak bir ilçe değil, Develi Kayseri’nin dışarıda ki en büyük ilçesi. Sanayi bölgemiz olsaydı biz burada daha farklı şeyler yapabilirdik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.