Gelecek sezon için kadro kurmak için çalışmalara başlayan Kayserispor’da 300 kişilik sporcu listesi 150’ye düşerken bu sayı daha da düşecek.

Mayıs ayının son günlerinde Afrika ve Avrupa’da çeşitli temaslarda bulunan Kayserispor kafilesi 300 kişilik önce 225’e daha sonra 150 kişiye düşerken u sayı sürekli düşüyor.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir bu ayın sonunda büyük oranda transferi tamamlamak istediklerini kaydederek, “İhtiyaç duyduğumuz mevkilere adam aramaya başladık. Hemen hemen her mevkiiye sporcu ihtiyacımız var. Şu an için 23 kişi ile mücadele ediyoruz.

Bu kadrodan sözleşmesi biten var. Kiralık olarak gelen var. Bizim durmak gibi bir lüksümüz yok. Yaklaşık 8-10 transfer yapmamız gerekiyor.  Ekonomik ve sportif olarak kadroyu tamamlamak konusunda 10-15 isim belirlendi. Şu anda onlarla ilgili çalışmalar sürüyor.  Transfer dönemi açılana kadar ön hazırlıkları yapıp transfer dönemi resmi olarak başlayınca bir an önce transferi tamamlamamız lazım. Çünkü haziranın sonunda Kayserispor top başı yapacak. Daha sonra da kamp başlayacak.  Bu nedenle transfer döneminin başında takviyelerimizi yapmamız lazım.  Belki bir iki kesik kalırsa onu kamp döneminde neticelendirmeyi planlıyoruz. Ancak en az 8-10 sporcuyu Haziran sonuna kadar tamamlamamız gerekiyor” diye konuştu. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla