SOSYAL ALANLARIN DAHA DA GÜZELLEŞMESİ ADINA HER GEÇEN GÜN YENİ PROJELER ÜRETEN KOCASİNAN BELEDİYESİ, BARBAROS MAHALLESİ’NE 30 FARKLI BİTKİNİN BULUNACAĞI ÖZEL TASARIMLI BİR PARK YAPIYOR. (İHA/KAYSERİ-İHA)

 

Sosyal alanların daha da güzelleşmesi adına her geçen gün yeni projeler üreten Kocasinan Belediyesi, Barbaros Mahallesi’ne 30 farklı bitkinin bulunacağı özel tasarımlı bir park yapıyor. Barbaros Mahallesi’nde yapımı devam eden parkta incelemelerde bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bitki çeşidiyle farklı bir tasarıma sahip olacak olan parkın Türkiye’ye örnek teşkil edeceğini vurguladı.
Yeni parkın Kocasinan’a ayrı bir güzellik katacağını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, “İlçemiz genelinde mevcut parklarımızı yenilerken yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırıyoruz. Özellikle yeni yaptırımız parkların daha renkli, daha farklı, daha güzel ve daha ferah bir görünüme kavuşması için projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede Barbaros Mahallesi’ne yaptırımız yeni park, Türkiye’ye örnek olacak niteliktedir. Bitki çeşitliliği ile dikkat çekecek bir park yapıyoruz. Bütün gayretimiz, çabamız, bölge sakinlerine, daha mutlu olacakları bir ortam hazırlamak ve daha çevreci yaklaşımlarla onlara hizmet edebilmek içindir. Şimdiden parkımız, Kocasinan’a ve Kayseri’ye hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar, ilçenin her mahallesini güzelleştirmek, yenilemek ve Yeni Kocasinan’a hazırlamak için yoğun bir şekilde çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.
Özel bitki tasarımlı parkta; fıstık hanımeli, kabushi manolyası, lavanta, mavi koyun yumağı, altuni ve yayılıcı gümüş ile gold taftan, bodur hanım tuzluğu, mavi arizona servisi, ters sarkık dut, leylandi, leylak, Bodrum papatyası, kekik, kasımpatı, sarı ve turuncu kadife, pembe ve kırmızı begonya, kırmızı ve mor petunya, ateş çiçeği, alev gibi 30 farklı tür hayat bulacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla