Kocasinan Belediyesi tarafından “Daha Yeşil Kocasinan” çalışmaları kapsamında kadınlar ve kız öğrenciler ile birlikte ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte bir konuşma yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşil Kocasinan için her hafta Çarşamba günleri ağaç dikimi etkinliği olacağını vurgulayarak, 2017 yılı içerisinde 100 bin ağacı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.
Gelecek nesillere daha yeşil Kocasinan bırakmak adına kentsel dönüşüm projelerinde yeşile ağırlık veren Başkan Çolakbayrakdar, bu kapsamda Ahi Evran Mahallesi’nde kadınlar ve kız öğrencilerle birlikte ağaç dikti. Daha Yeşil Kocasinan çalışmaları kapsamında bu senenin ilk organizasyonu olduğunu söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Daha yeşil Kocasinan için farklı mahallelerimizde ağaç dikme etkinliklerimizi devam ettireceğiz. Yaptığımız yatırımlar hem bugünümüze hem de geleceğimize yöneliktir. Çevreye yaptığımız yatırımlar çocuklarımız ve geleceğimiz içindir. Onların daha güzel bir dünyada yaşayabilmesi için bu etkinlikleri düzenliyoruz.” diye konuştu.
Ahi Evran Mahallesi’nde atıl durumda olan mezarlık alanını vatandaşların talebi doğrultusunda taşıdıklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, “Buradaki mezarları, merhum yakınlarının istekleri doğrultusunda bölgeye hitap eden mezarlığa taşıdık. Boşalan bu alanı ise park olarak hayata geçiriyoruz.” şeklinde konuştu.
Ahi Evran kentsel dönüşüm projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Çolakbayrakdar, “Kentsel dönüşüm kapsamında yaklaşık 500 bin metrekare alan üzerinde kurulan dönüşümün yarıdan fazlasını da yeşil alan ve park için ayırdık. Projemiz şuanda devam ediyor, neticelendiğinde sadece bu bölgenin değil, şehrin birçok mahallesinden vatandaşlarımız buraya gelip rahatça park ve bahçelerinde vakit geçirebilecekleri çok güzel mekanlar inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan da 3 farklı orman oluşturulması için tüm vatandaşları destek vermeye davet etti. Başkan Çolakbayrakdar, 3 farklı orman oluşturma projesinin ayrıntılarını ise şunları kaydetti: “Kocasinan’da her doğan bebeğin adına bir ağaç dikmeyi hedefliyoruz. Bunlardan bir tanesi de yeni evlenen içindir. Diğeri ise rahmeti rahmana kavuşmuş, bu dünyadan ahirete intikal etmiş geçmişlerimizin içinde bir anı ormanı oluşturacağız. Her 3 ormana da katkı noktasında vatandaşlarımızı davet ediyorum. Ağaç dikmek isteyen herkese yardımcı olmaya hazırız. Kocasinan Belediyesi olarak çevreyi güzelleştirmek adına yapılması gereken ne varsa biz yoğun bir şekilde gayret ediyoruz.”
Kocasinan Belediyesi olarak 2016 yılında 70 bin ağacı toprakla buluşturduklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, 2017 yılı içerisinde ise 100 bin ağacı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirterek sözlerini noktaladı.
Konuşmanın ardından Başkan Çolakbayrakdar, kadınlar ve kız öğrencilerle birlikte fidan dikip fidanlara can suyu verdi. Daha yeşil Kocasinan için katkı sağlayan kadınlar ve öğrenciler ise etkinliğin mimari Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, bu tür etkinliklerde yer almaktan mutlu olduklarını ifade etti. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla