Sümer Osman Göksu İlkokulu ve Himaye Madde Bağımlılarını ve Ailelerini Koruma Derneği tarafından ortakla hazırlanan “Şehitler Minik Yüreklerde Yaşıyor” adlı şiir dinletisi düzenlendi.

 

Sümer Osman Göksu İlkokulu ve Himaye Madde Bağımlılarını ve Ailelerini Koruma Derneği tarafından ortakla hazırlanan “Şehitler Minik Yüreklerde Yaşıyor” adlı şiir dinletisi düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi şehit tiyatrosunda düzenlenen dinletiye ilgi ise yoğundu. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Dinleti öncesi konuşma yapan Sümer Osman Göksu İlkokulu Müdürü Ersel Türkmen, “Şehitler Haftası nedeniyle okulumuz olarak şiir dinleti programı düzenledik. Çocuklarımıza manevi değerlerimizi aşılamak için böyle bir program hazırladık. Çocuklarımıza şehitliğin ne kadar yüce bir mertebe olduğunun farkına varsınlar diye öğretmenlerimizle düzenlediğimiz bir program. Güzel şiir okuyan öğrencilerimiz tespit edilerek en güzel şiirleri seslendirecekler.”dedi.

Programda minik öğrencilerin sergilediği mehter gösterisi yoğun bir ilgi kazanırken, Yerli Malı Haftası münasebetiyle Savunma Sanayimizle ilgili yaptığı resim ile Aselsan tarafından ödüle layık görülen 1.sınıf öğrencisi İsmail Efe Aydın, ödülünü Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk’ten aldı.

GÜLDEN ÇOKTAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla