Oto Galericiler Derneği Başkanı Ekrem Şimşek, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ’ı ziyaret etti. Şimşek, 14 Ocak’ta yapılacak olan Oto Galericiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Oto Galericiler Derneği Başkanı Ekrem Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ’a 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması vesilesiyle nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Şimşek, 14 Ocak’ta düzenlenecek olan dernek başkanlığına yeniden aday olduğunu açıklayarak, “Toplumda oluşan yanlış algıyı yıkmak, galericilerin durumunu düzeltmeye dönük bir çok çalışmalarımız var. Türkiye Galericiler Federasyonu kurarak ülkemizde bir ilki gerçekleştirdik. Bunu yapmaktaki amacımız esnafımızın hak ve hukuklarını korumak, aynı zamanda tüketicilerimizin hak ve hukuklarını korumak, toplumda barışcı bir STK olarak var olmak istiyoruz. Galericiler sitemizin güvenliği ile şuan içinde bulunduğu sıkıntıları bildiğimizin için çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu nedenle göreve neden olduk. 4 aday listesi ile seçime gidiyoruz. 4 tane arkdaşımızında seçime girmesi de bizim için sevindiricidir.”diye konuştu.

“SİYASİ ÖRGÜT DEĞİLİZ “

Şimşek, yapılacak olan seçime siyasi kimlikteki bazı kişilerin müdahalesini eleştirerek, “Biz bir STK’yız. Siyasi kurum değiliz. Ülkenin ve milletimizin çıkarı ve güvenliği söz konusu olduğundan biz gereken yardımın veriyoruz. Bazı arkadaşlarımız çıkıp, işte biz falanca partiyi temsil için geldik. Falanca belediye başkanımızın görevlendirmesi ile aday olduk. Biz bir siyasi kurum değiliz. Biz orada ticaret yapan, geçimini oradan sağlayan, gününün birçok saatini orada geçiren insanlarız. Siyasetin oralarda konuşulmasını istemiyoruz. Yönetimimizde bir arkadaşımızı MHP’nin İl Başkan Yardımcısı, bir arkadaşımız AKP’nin ilçe teşkilatlarında yıllarca görev yapmış birisi, bir diğer arkadaşımız Ticaret Odası Başkan vekili. Yani biz orada biz koalisyon oluşturduk. Ekonomik menfaatimiz ve şehrimizin düzeni açısından.”şeklinde konuştu.

Cemiyet Başkanı Metin Kösedağ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılacak olan seçimde Şimşek’e başarılar diledi.

-GÜLDEN ÇOKTAN

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla