ADINA YAKIŞIR PROJE

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde başlatılan “Ağaç Yaş İken Eğilir” sloganı ile okullarda öğrencilere İyi Tarım Uygulamaları, Organik Tarım ve Vermikompost konularında bilgi verildi.

“Ağaç Yaş İken Eğilir” sloganı ile yola çıkan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü  tarafından Talas Cemilbaba İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerine yönelik olarak eğitim çalışması gerçekleştirildi. Çocuklarda tarım konusunda farkındalık yaratılması hedefiyle çalışmalar yürüten İl Müdürlüğü teknik elemanlarınca öğrencilere Kayseri’de İyi Tarım Uygulamaları, Organik Tarım ve Vermikompost konularında bilgiler verildi.

İyi Tarım Uygulamaları Projesi kapsamında İl Müdürlüğü  tarafından tasarlanan uğur böceği (Coccinella septempunctata) yapbozuyla çocukların doğada yaşayan küçük canlıları tanıması, sevmesi, benzerlik-farklılık, dikkat ve konsantrasyonlarının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Organik Tarım Projesi kapsamında öğrencilere  tohum çimlendirme sanat etkinliği ile  zaman öğretimi, sabır için bir sürecin takip edilmesi gibi kavram ve kazanımlar noktasında daha kısa sürede bilinç oluşturma  amacı ile vermikompostlu gübrelerle birlikte organik biber tohumu ektirilerek demonstrasyon çalışması yapıldı.

GÜLDEN ÇOKTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.