3 farklı üniversiteden 32 farklı takımın katılımıyla gerçekleşecek olan 2. Kayseri Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası’na katılacak takım oyuncuları Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaret etti.
Yapılan maçların birlik ve beraberliği pekiştirdiğini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Uluslararası öğrenciler dünya kupası adı altında geçen yıl ilkini yapmıştık. Şimdi ikincisini yapacağız. Kayseri Medeniyetin Burçları Derneği öncülüğünde, Talas Belediyemiz, Erciyes Üniversitesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle düzenleniyor. Geçen sene galip gelen takım Burkina Faso olmuştu. Bu maçlar sayesinde çok güzel birlik ve beraberlik oluyor. İnşallah bu sene de kardeşlik içerisinde güzel bir müsabaka geçirirsiniz. Bizde belediye olarak desteklemeye çalışıyoruz. Sporcularımıza kupa maçında giyecekleri formalarını da verdik. Genç sporcularımıza müsabakalarda ve okul hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası’na vermiş olduğu destekleri için Başkan Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür eden Medeniyetin Burçları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dursun, “Medeniyetin Burçları Derneği’nin yapmış olduğu 2. Dünya Kayseri Kupası hafta sonu başlıyor. Özellikle Talas Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. 32 ülke takımının formalarını karşılayarak en büyük desteği sağladı. Turnuvaya Gine, Tayland, Gana, Afganistan, Bangladeş, Afrika Karması-1, Kazakistan, Etiyopya, Kırgızistan, Pakistan, Filistin, Kafkasya, Ruanda, Tanzanya, Azerbaycan, Uganda, Moğolistan, Endonezya, Türkiye, Burkina Faso, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Balkanlar, Irak, Somali, Çad, Mali, Türkmenistan, Afrika Karması-2, Togo, Yemen, Cezayir Suriye takımları katılıyor. Karşılaşmalar 25 Mart Cumartesi günü Kayseri Atatürk Spor Kompleksi Dış Saha’da 14.30’da başlayacak. İlk olarak Cezayir-Suriye karşılaşacak. İnşallah cumartesi günü açılışımıza bütün Kayseri halkımızı bekleriz” diye konuştu.
Başkan Palancıoğlu, ülke takım temsilcilerine formalarını dağıtarak sporcularla tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla