İlk ve ortaokullar arası, “Vatan ve Millet Sevgisi” konulu şiir okuma yarışması Hacılar’da gerçekleştirildi. Öğrencilerin, şiirleri en güzel şekilde okumak için kıyasıya yarıştığı programda, katılımcılar duygulu anlar yaşadı.
Hacılar Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, İlkokul ve ortaokul kategorilerinde düzenlenen yarışmaya Hacılar Jandarma Komutanı Suat Haksever, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Songur, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Şiir’in insanoğlunun kendisini anlatmasının en kestirme ve en etkili yolu olduğunu ifade eden Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, programda yaptığı konuşma şu ifadelere yer verdi;
“Sayfalarca dolu bir yazıda veya romanda anlatılmak istenen düşünce şiirin birkaç dizesinde anlatılabilmektedir. Biz millet olarak asıl itibari ile şiire, şaire değer veren bir milletiz. Bizim coğrafyamızda yaşayan insanlarımız en az bir şiir yazmışlığı ve okumuşluğu vardır.”
Yarışmaya katılan öğrencilere başarılar dileyen Başkan Ekici sözlerini, Arif Nihat Asya’nın dua şiiri ile tamamladı.
İlçe genelinde 12 öğrencinin birbirleri ile kıyasıya yarıştığı Vatan ve Millet Sevgisi konulu şiir yarışmasında, öğrencilerin göstermiş oldukları performans katılımcılardan büyük beğeni gördü.
Yarışmayı Ortaokullar kategorisinde Tevfik İleri Ortaokulundan birinciliği Melike Sümer, İlkokullar kategorisinde birinciliği ise İstiklal İlkokulundan Musa Furkan Tanrıkulu kazandı. Dereceye giren öğrencilere hediyelerini Hacılar İlçe Jandarma Komutanı Suat Haksever, Belediye Başkanı Doğan Ekici ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Songur takdim etti.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla