Yahyalı Belediyesi, İlçe Müftülüğü ile birlikte ‘Yahyalı Halep’e Dua İçin Sabah Namazında Buluşuyor’ adlı bir etkinlik düzenledi.
Yahyalı merkez Ulu Camiinde sabah namazına müteakiben düzenlenen etkinliğe ilçe halkı büyük ilgi gösterdi. Birlikte kılınan sabah namazının ardından, Halep’te ve dünyanın dört bir yanında zulüm altında yardım bekleyen tüm Müslümanlar için, Kuran Kerim okunarak, dualar edildi.
Düzenlenen etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, böylesine anlamlı bir etkinlikte kendilerini yalnız bırakmayarak, büyük ilgi gösteren Yahyalılılara teşekkür etti. Öztürk, “Allah’a hamdolsun bugün yaşlısı, genci, çocuğuyla sabah namazında buluştuk. Halep ve zulüm altında kalan Müslümanların kurtuluşları için dualarla, zikirlerle Cenab-ı Allah’a bir dilekçe verdik. Tabi Türkiye Cumhuriyeti Devleti, oradaki kardeşlerimiz için elinden geleni yapıyor. Bizler, bir vatandaş olarak, bir Müslüman olarak neler yapabiliriz diye düşündük. Bizde ancak sabah namazında Allah’a dilekçe vermeyi tercih ettik. İmam Hatip’te okuyan, hafızlık okulunda okuyan yavrularımıza teşekkür ediyorum. Halep’te çocuklar ve masumlar ölmesin diye buradayız. Yavrularımızın minik elleri ve günahsız dilleriyle Cenab-ı Allah’a yalvarma fırsatları oldu.” dedi.
Başkan Öztürk, “Oradaki kardeşlerimizin acil olarak una ihtiyaçları var. Biz de ilçemizden, Halep’teki kardeşlerimize un göndermek istiyoruz. Bunun için yardım hesabı açtık, nakit bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız oraya yatırabilirler. Ayni olarak un getirmek isteyen vatandaşlarımız ise belediye binamızın karşısındaki depomuza teslim edebilirler. İnşallah topladığımız yardımları İl Müftülüğümüze teslim edeceğiz. Rabbim edilecek yardımları şimdiden kabul etsin. İlçemizden bir TIR değil, iki ya da üç TIR yardım göndermeliyiz. Yahyalı, hayırseverliği ile bilinen bir ilçe. Önceden bu sınavımızı çok güzel vermiştik. İnşallah bu kampanyada da güzel yardımlar yapacağız. Ben şimdiden İlçe Müftülüğüne ve personeline, yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Etkinlik, Yahyalı Belediyesinin cami cemaatine çorba ikramı ile sona erdi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla