Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş konuşmasının devamında 15 Temmuz sonrası yargısız infaz yapıldığını kaydetti.

MEMURLAR HAK ETTİKLERİ DEĞERİ ALAMIYORLAR

Türk Büro-Sen’in Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı işyeri temsilcilik odası düzenlenen törenle hizmete girdi.  Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı işyeri temsilcilik odası açılış törenine Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Büro-Sen Genel Başkan yardımcıları Bayram Öztürk, Osman Eksert ve Türk Büro-Sen üyeleri katıldı.Temsilcilik odası açılış töreninde Konuşan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Memurların hak ettiği değeri alamadıklarını belirterek “ Bizim siyasetçimiz devlet memuruyla yer değiştirebilmek, sürgün etmek, yâda kendi yandaşını kendi tanıdıklarını için uğraşır hale gelmişlerdir. Adımız devlet memuru siyasete katılma hakkımız yok. Adımız sendika grev hakkımız yok. Vergi affı ve yapılandırmalar vatandaşımızın sırtından yük alıyor. Yalnız maliyede çalışan memur arkadaşlarımızın sırtına ek yük oluyor. Bu tür uygulamalar yapılırken memur arkadaşlarımızın da hakları gözetilmeli.” dedi.

İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODASI HİZMETE GİRDİ

Türk Büro-Sen’in Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı İşyeri Temsilcilik Odası,Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş da katılımı ile açıldı.

 

15 Temmuz’da değinen Yokuş, “Bu hain kalkışma sonrası maalesef birçok memur yargısız infaza tabi tutuldu. Haksız yere cezaevlerine atılan arkadaşlarımız oldu. Haksız yere açığa alınan oldu. Bizler dedik ki yapmayın gerçekten suçu olan varsa çeksin cezasını bugün yüz binden fazla devlet memuru ihraç edilmiştir.  25 Bine yakını da pardon denilerek serbest kalmıştır. Bizi kimse yanlış anlamasın yasalar hakkında herkes eşittir. Yasalar devlet memuruna da sokaktaki vatandaşa da Cumhurbaşkanına da Başbakana da  eşit işlemelidir. Bu güzel binada temsilciliğimiz inşallah idareyle memurlarımızın arasında köprü vazifesi görecek ve buradaki sorunların çözülmesinde memurumuzun daha verimli çalışmasında memurumuzun daha huzurlu çalışmasında gayretli olacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurdele kesilerek Türk Büro-Sen’in Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığında işyeri temsilcilik odası açıldı. İLYAS KAPLAN

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla