Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi iklim haftasını kutluyor

Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki Bilgi Merkezleri, iklim değişikliğine ilişkin farkındalığı arttırmak üzere 16-27 Ekim tarihleri arasında ülke genelinde etkinlikler düzenliyor.
İklim Eylem Haftası, yıl boyunca halka ulaşmak üzere AB Bilgi Merkezleri Ağı aracılığıyla yürütülen birçok faaliyetten bir tanesidir. AB Bilgi Ağı, Avrupa Birliği, değerleri ve Türkiye ile işbirliği konularında bilgilendirilmede yardımcı olmaktadır. AB Bilgi Merkezleri aynı zamanda halkı AB iklim politikasının hedef ve kazanımları hakkında bilgilendirmeyi ve kamu, iş dünyası ve sivil toplumdan kilit paydaşları konuya ilişkin verimli bir diyalog çerçevesinde bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi iklim değişikliği ve çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratmak üzere bireysel eylemin önemini vurgulamak ve yerel düzeyde diyalog platformlarını arttırmak amacı ile 19-20 Ekim 2017 tarihlerindebir dizi etkinlikler düzenlemiştir. Bu kapsamda, 19 Ekim 2017 tarihinde Develi Hacı Kemal Kaman Ortaokulu’nda AB Bilgi Merkezi koordinatörü Pakize Bulut, AB İklim Eylem Haftasının önemine vurgulayarak bilgiler verdi.
Ardından Alman Büyükelçiliği’nin, ‘Umut Var’ ve ‘Mandrake’ kısa filmi öğrencilere izletildi. Öğrenciler ve katılımcılar ile birlikte ağaç dikimi, damlama sulama sisteminin kurulması ile İklim Eylem Haftası kutlandı.20 Ekim 2017 tarihinde ise Melikgazi İldem İMKB Ortaokulu’nda öğrencilerin katılımı ile ağaç dikimi, damlama sulama sisteminin kurulması ile İklim Eylem Haftası etkinlikleri son buldu. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.