Heykeltraş gibi pastacı olarak bilinen Gülcan Özdemir, hafta sonu özel bir AVM’de Workshop düzenledi. Workshopa katılan öğrenciler şeker hamuruyla pasta yapmayı ve yenilebilir kağıtlardan çiçekler yapmayı öğrendi. İlke böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Özdemir, insanların bu işi merak edip ilginin katlanrak artacağını belirtti.

Heykeltraş gibi pastacı olarak bilinen Gülcan Özdemir, hafta sonu özel bir AVM’de Workshop düzenledi. Katılan kursiyerler hem eğlendi, hem öğrendi. Tamamen yenilenebilir malzemelerle maket pasta yapımı gerçekleştirildi. İlk kez böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Özdemir: “Tamamı yenilebilir ürünlerden maket bir pasta yapımı sağladık. Pastamızın üzerini hamurla kapladık ve doku çalışması gerçekleştirdik. Yenilebilir kağıtlarla da çiçek yapıp üzerine dekoratif bir görüntü kazandırdık. Belli malzemelerle ortalama üç saatlik bir çalışmayla böyle bir pasta ortaya koyabiliriz. Bu maket pastayı evinizde senelerce dekor olarak kullanabilirsiniz. Yaptıklarımız saklanabilir çok özel bir hediye halini alıyor. Ayrıca bu teknikleri öğrenirlerse yeni bir iş kolu oluşumu elde edebiliriz” dedi.
Şeker hamuru ve toz şekerden böyle bir eser ortaya çıkarttığı için çok şaşkın olduğunu ifade eden Suzan Karakullukçu: “Bütün katılımcılar olarak çok keyif aldık. Sonrasında da evimizde böyle bir tasarım yapabiliriz. Güzel bir dekor olarak da kullanabiliriz. Malzemeleri ilk gördüğümde böyle bir eserin ortaya çıkacağını tahmin edemezdim. Gülcan Hanım’a emeklerinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Hamurun psikolojik gelişim açısından önemli olduğunu ifade eden Aslıhan Özgenur Özge: “Hamuru yoğurmak hem kasların gelişiminde hem de psikoloji noktasında önem arz ediyor. Stres atma söz konusu ve ortaya kendinize ait has bir ürün ortaya çıkartıyorsunuz. Bunlar insana mutluluk veren şeylerden diyebiliriz. Bu etkinlik insanların neyi ne kadar yaptığını da gösteriyor” diye konuştu.
HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla