Elimizdeki kutsal değerleri bir bir bitiriyoruz. Ne ideoloji, ne vatan, ne  din. Mesela; insanların hayalleri olan o kutsal forma artık sadece etiket oluyor.  O raddeye gelen futbolcu her şeyine dikkat etmeli. Sokaktaki yürüyüşünden arkadaşları ile konuşmasına bile dikkat etmeli. Zira orası kutsal bir mevki. Buraya gelecek olan insan her anlamıyla taşımalı o formayı. Burada konu olan ne Arda, ne Volkan, ne Burak.

Zaten gerilen ortam insanları barut fıçısına dönüştürmüş. İnsanları toparlayacak olan milli duygular hazır insanları ayrıştırıyor. Sadece futbolda da değil maalesef. Erkek basketbolunda Galatasaray, Fenerbahçe ayrımı yapıldı.  Bayan basketbolunda temsilcimiz AGÜ Spor’a Lara adına yapılan haksızlık alın öylesine. Federasyon başkanları ego, iş arkadaşlık vesaire duyguları kapıda bırakacak orayı hakkedeni de göreve getirecek bitti gitti. Sporcu değil sadece malzemecisi de öyle olacak otobüsünü süren şoförde aynı olacak.

Bakın atletizm konusuna hiç girmiyorum bile. Adını söyleyemediğimiz sporcular doldu orası. Birazı da dopingci çıktı. Orda şu ana kadar bir kavga gerginlik su yüzüne çıkmadı ama rezaletin biri bin para.

Geçen günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşma yapan eski futbolcu olan Millet Vekili Saffet Sancaklı ne güzel konuştu. Bu konuşmayı takımlar üzerinden yürütmeye çalışan aklı kıtlar olsa da az süre zarfında çok doğru sözlere yer verdi. Ne kadar doğru konuştuğu o konuşmanın bu kadar çok yayılmasıyla insanların hislerine tercüman olduğunu gösterdi.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla