ŞİRK VE ORTAK KOŞANLARI UYARAN AYETLER – 5 –

İnsanları, Peygamberi rüyada gördüm bana şunu, şunu söyledi diyen şarlatanlar, şunu hiç mi bilmezler. Allah dinini sona erdirmiştir, mesela 5/Maide 3 ve 6/Enam 115 de, Hz. Peygamber veda haccında tebliğ ettim mi? diye üç defa söylemiş ve insanlar evet tebliğ ettin dediklerinde Peygamberimiz de şahit ol Yarabbi, şahit ol Yarabbi, şahit ol Yarabbi diye kendini Allah’a arz etmiştir. Rüyada peygamberi nasıl görecek, tanımıyor ki, üstelik peygamberimizin bize diyeceği nesi kalmıştır, yoksa ölmeden önce bildiremediği ve eksik kalan bir husus mu kaldı ki bildirsin. Bu direk Allah’ı, Kuran’ı, Peygamberi inkar değimlidir. Allah, dinini tamamlamamış, Kuranda bu ayetler yokmuş, peygamberde tebliğ etmemiş anlamından başka ne anlama gelir.? Elinizi vicdanınıza koyun ve aklı olan bütün dünya insanına sorun, bundan başka anlama gelir mi? insanları nasıl şirke ve ortak koşmaya sürüklüyorlar.
***
Zaten rüya, İslam’da delil değildir, uyku Halide insanların üzerinden sevap ve günahın kaldırıldığı hallerden biridir. Mesela rüyanızda hacca gitseniz, namaz kılsanız hac etmiş olmazsınız, namaz kılmış olmazsınız bu farzlar üzerinizden düşmez. Veya adam öldürseniz suçlanıp hapis olmaz, zina etseniz sadece gusül abdesti alırsınız, içki içseniz günahı olmaz bu kadar. 33/Ahzab, 66, “Yüzleri ateşte evrilip, çevrildiği gün, eyvah bize, keşke Allah’a itaat etseydik, peygambere de uysaydık derler.” 33/Ahzab, 67, “Ey Rabbimiz biz büyüklerimize/ileri gelenlerimize/reislerimize uyduk da, onlar bizi doğru yolan saptırdılar derler.” 33/Ahzab 68, “Rabbimiz, onlara iki kat azap ver ve onları büyük bir lanetle rahmetinden kov.” 33/Ahzab 17, “…Onlar, kendilerine Allah’tan başka ne bir veli, ne de bir yardımcı bulurlar.” 32/Secde 4, “…Allah’tan başka ne bir veli, ne de bir şefaatçiniz vardır. Artık düşünüp öğüt almaz mısınız?” 14/İbrahim 21, “Kıyamet gününde hepsi Allah’ın huzuruna çıkacaklar ve zayıflar, büyüklük taslayanlara diyecekler ki, biz sizin tabilerinizdik. Şimdi siz, Allah’ın azabından herhangi bir şeyi bizden savabilir misiniz?
***
Onlarda diyecekler ki, ne yapalım Allah bizi hidayete erdirip kurtarsaydı, bizde o zaman sizi doğru yola iletirdik. Şimdi sızlansak ta, sabretsek de birdir, çünkü bizim için sığınılacak bir yer yoktur.” 59/ Haşr 19, “Allah’ı unutan ve bu yüzden, Allah’ında onlara kendilerini unutturduğu kimseler gibi olmayın. Onlar, yoldan çıkan kimselerdir.” 59/Haşr 16, “İnkarcıların durumu, tıpkı şeytanın durumu gibidir. çünkü şeytan insana inkar et der, insan inkar edince de ben senden uzağım, çünkü ben alemlerin Rabbi olan Allah’tan korkarım der.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.