112 ekipleri yılbaşı gecesinde görevinin başında

Kayseri’de, 112 ekipleri yılbaşı gecesinde yaşanılacak olası olumsuz durumlara karşı görevlerinin başında.
Kayseri’de vatandaşlar yeni yıl heyecanı yaşarken, 112 ekipleri de, yılbaşı gecesinde de vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. Sera Yazar İl Ambulans Servis Başhekimliği ve Afet Koordinasyon Merkezi’nde görevli ekipler de, kendilerine gelen ihbarları değerlendirerek, ambulansları sevk ediyor.
112 Komuta Kontrol Merkezi Nöbetçi Hekimi Dr. Oktay Karacalar, “Biz yılın 365 günü 7/24 barada çalışarak acil hizmet almak isteyen tüm hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Şuanda da ilimizde ve ilçelerimizde dahil olmak üzere 43 ambulans ile hizmet veriyoruz. Tüm acil çağrılara karşılık vermeye çalışıyoruz. Tüm hastalarımızı ambulanslarımız ile hastanelere taşımaya gayret ediyoruz. Bugün senenin son günü olması sebebiyle bazen teşekkür etmek isteyenler, bazen de verdiğimiz hizmeti takdir etmek isteyenler oluyor. En güzel tarafı da arayan bazı vatandaşlarımızın kendilerinin pasta kestiklerini ve bizleri de yanında görmek istediklerini belirtenler var. Biz bunları memnuniyetle karşılıyoruz. Fakat bunun yanında bizi en çok üzen şey, acil çağrıya ihtiyacı olmayan ama 112 acil çağrı sistemini gereksiz yere arayan vatandaşlarımız bizim zamanımızdan veya belki de acil hizmete en çok ihtiyacı olan hastalarımızın zamanından çalmaktadırlar. Gereksiz yere 112’yi aramamalarını rica ediyoruz. Acil bir durumda biz onların her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.